Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0538 927 8258

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Uyuz Böceği

Uyuz Böceği

Uyuz Böceği Nedir ve Uyuz Hastalığı Nasıl Bulaşır?

Uyuz böceği olarak bilinen sarcoptes scabiei bir akar çeşididir. Uyuz böceği, diğer adıyla Sarcoptes scabiei paraziti deri altına yerleşerek kaşıntı ve alerjiye yol açar. Uyuz hastalığı olarak da bilinen bu hastalık, kıyafetlerin, havluların ve diğer eşyaların ortak kullanımı yoluyla bulaşır.

Uyuz Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Uyuz böceği ilaçlama, sıvı ilaçlama yöntemiyle deneyimli teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Uyuz böceği ilaçlamalarında bölgesel uygulama yapılmamaktadır. En doğru yöntem uyuz böceği bulunan alanın tamamının ilaçlanmasıdır.

Uyuz Böceği İlaçlamasından Sonra Kaç Saat Alanı Kullanmayacağım?

Uyuz böceği ilaçlama uygulamasından sonra, ilaçlanan alan (ev, iş yeri, depo vb.) 2 saat boyunca kapalı kalmalıdır. Sonrasında 30-40 dakika havalandırıldıktan sonra alan kullanılabilir.

Uyuz Böceği İlaçlamasından Önce ve Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Uyuz böceği ilaçlama uygulamasından önce ilaçlanacak alandaki eşyalarınızı kaldırmanıza gerek yoktur. Yalnızca mutfak bölgesinde ağzı açık gıda maddesi bırakılmaması gerekmektedir. Böcek ilaçlama sonrasında 1 hafta ila 10 gün boyunca ıslak temizlik (vileda, paspas) yapılmaması gerekmektedir. İlacın etkisini kaybetmemesi için buna dikkat etmek çok önemlidir.

Uyuz Böceği İlaçlama Tek Seferde Böcek Sorununu Çözer mi?

Uyuz böceği probleminin çözümünde uygulanacak üçlü sistem sorunun kesin çözümünü sağlayacaktır. Bu üç maddeyi şöyle sıralayabiliriz:

1- İlaçlama yapılan dönemde uyuz böceği problemi için doktorunuzun vereceği ilaçların düzenli kullanılması

2-Kıyafetlerin/Çarşafların yüksek derecede yıkanması

3-Alanda profesyonel böcek ilaçlama uygulamasının yapılması

Bu üçlü sistemin uygulanması durumunda uyuz böceği problemi için kesin çözüm sağlanmaktadır.

Uyuz böceği ilaçlama, böcek ilaçlama yöntemleri, böcek ilaçlama türleri ve daha fazlası hakkında bilgi ve destek almak için 7/24 çağrı merkezimizi arayabilir, ilaçlama hizmeti almak için randevu oluşturabilirsiniz.

error: İçerik korumalıdır!