Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
 • Whatsapp

  0532 765 94 98

 • Bizi Arayın

  0850 808 87 11

 • E-Posta

  info@bilimilaclama.com

 • İletişim

Korona Virüsü Dezenfeksiyon Uygulamaları

Korona Virüsü Dezenfeksiyon Uygulamaları

Corona (Korona) Virüsüne Karşı Dezenfektan

Korona virüsü ilk olarak 1960 yılında tespit edilmiş bir virüs türüdür. Korona virüsü, daha çok hayvanlarda görülmekteyken, 2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde, insanlarda da görülmeye başlanmıştır. Bugün ise Korona virüsü, giderek yayılmakta; dünya üzerinde birçok insanı hasta etmekte ve ölümlere yol açmaktadır.

Corona (Korona) Virüsü’ne karşı hastalıktan etkilenmemek için Dünya Sağlık Örgütü Korona Virüsü’nden korunmak için yapılması gerekenlere dair yayınladığı metinde “enfekte olmuş kişilerin bulunduğu alanların dezenfekte edilmesi”nin virüsün yayılmasını engelleyeceğini belirtmiştir.

Corona (Korona) Virüsü Giderek Yayılıyor

Coronavirus (Korona Virüsü) nedeniyle Dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 19 Nisan 2020 itibariyle 161 bin 262 olarak kayıtlara geçmiştir. Şimdiye kadar Dünyada Coronavirüs (Korona Virüsü) tanısı konulan enfekte olmuş hasta sayısı ise 2,345,633’e ulaşmıştır. Korona Virüsü, önce Türkiye’nin tüm komşu ülkelerine, şimdi ise Türkiye’ye yayılmıştır.

Virüsle Mücadele

Korona Virüsü’nden korunmak için dezenfeksiyon uygulaması çok hayati bir önem taşıyor. Dezenfeksiyon, öncelikle ellerimizi sık sık yıkamakla başlıyor. Bunun yanında toplu taşıma araçları, iş yerleri, okullar, evler özellikle hastalığın yayılma ihtimalinin yüksek olduğu alanlarda kesinlikle dezenfektan kullanılmalı, düzenli aralıklarla kapalı ve açık alanlar Korona Virüsü’nden korunmak için dezenfekte edilmelidir.

Dezenfektan Virüsün Yayılmasını Önlüyor

Bildiğimiz gibi Çin ve diğer ülkelerde dezenfektan amaçlı yapılan virüs dezenfekte uygulamaları giderek artıyor. Fakat ne yazık ki insanlar enfekte olduktan sonra ve ölümler yaşandıktan sonra yapılan dezenfekte, yalnızca virüsün yayılmasını engelleyebiliyor. Bu nedenle virüs kaynaklı hastalıkların önlenmesinde dezenfekte, önceden yapıldığında çok daha etkili olacaktır. Özellikle kamusal alanlarda dezenfeksiyon, Korona Virüsü’nün yol açtığı hastalıkların yayılmasını büyük oranda engelleyici etkiye sahiptir.

Hastalık yayıldıktan sonra Çin’de yapılan ilaçlama uygulamaları

 

Dezenfekte Hizmeti

Bilim İlaçlama olarak, Corona (Korona) Virüsü’ne karşı dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz. Korona Virüsü ilaçlama, tarafımızdan Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı dezenfektanlarla yapılmaktadır. Korona Virüsü dezenfekte, insan ve hayvan sağlığına zararı olmayan dezenfektanlarla yapılır ve yalnızca hastalık sebebi patojenleri yok eder. Böylece dezenfekte, zararlı mikroorganizmalardan kaynaklı hastalıkların oluşumunu engeller.

Dezenfektanlarımız %100 doğal olması ve toksik olmaması nedeniyle; her alanda dezenfeksiyon amacıyla kullanım için uygundur. Tüm yüzeylerde uygulanabilen dezenfektanlarımız, çevre sağlığı ve çalışan personel için de ideal dezenfektanlardır. Dezenfeksiyon, bilinen tüm bakteri, virüs, mantar ve sporlara karşı gücü kanıtlamış dezenfektanlarla yapılmaktadır.

Dezenfektanlarımız

Bilim ilaçlama olarak, korona dezenfekte uygulamalarımızda Detrox markalı konsantre yer ve yüzey dezenfektanlarını kullanmaktayız. Detrox marka Detro San Floor yer yüzey dezenfektanının bileşiminde Bis (3-aminopropil), didesildimetilamonyum klorür, benzalkonyum klorür ve yardımcı maddeler bulunur. Detro San Floor yer yüzey dezenfektanı, kokusuzdur ve 15 dakikada bakterisidal, fungisidal, virüsidal ve tüberkülosidal etki gösterir. Özellikle yoğun risk olan alanlarda ise, Detrox marka hidrojen peroksit bazlı Desam Ox yer yüzey dezenfektanını kullanmaktayız. Desam Ox hidrojen peroksit bazlı yer yüzey dezenfektanının ise bileşiminde; hidrojen peroksit, alkilbenziltimetilamonyum klorür, didesildimetilamonyum klorür ve yardımcı maddeler bulunur. Hidrojen peroksit bazlı dezenfektanlar, kritik alanlarda yüksek düzey dezenfeksiyon için kullanılmaktadır. Dezenfekte uygulamalarımızda kullandığımız iki dezenfektanımız da kokusuzdur.

İnsan ve hayvanlar için güvenli olan dezenfekte uygulaması, tüm mikroorganizmalar için bağışıklık geliştirmeden öldürücü etkiye sahiptir. Hiçbir toksik etkisi olmayan dezenfektanlarla yapılan dezenfeksiyon uygulaması, herhangi bir toksik yan ürün de oluşturmaz.

Ev, Hastane, Otel, Cami, Restoran, Cafe, Büro, Yemekhane, Otobüs, Araba vs. gibi toplu yaşam alanlarında ve kullanım alanlarında kullanılabilir. Bununla birlikte, endüstrinin üretim, İşleme, paketleme, taşıma ve pazarlama gibi farklı aşamalarında da güvenle kullanılabilir. Bilim İlaçlama olarak, dezenfekte uygulamalarında kullandığımız dezenfektanlarımız, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlıdır.

Dezenfektan ile Virüsler Yok Oluyor

Bilim ilaçlama olarak kullandığımız dezenfektanlar, ortamdaki patojen yükünü ortadan kaldırmaktadır. Dezenfektan ilaçlar, bebek, çocuk veya yetişkinlerin tüm yaşam alanlarında kullanılabilmektedir. Dezenfektanlarımızın vücutta tahrişe yol açmadığı dermatolojik olarak raporlanmıştır. Dezenfeksiyonun virüs, bakteri, mantar, alg, tüberkilosidal, spor gibi zararlı mikroorganizmalar üzerindeki etkisi de kanıtlanmıştır. Üstelik dezenfekte, patojenlerin bir sonraki nesillerine karşı da etkili olmaktadır. Kötü kokuları da yok eden dezenfektan, ortamın havasını temizler ve taze bir hava oluşturur. Havalandırma sistemlerinde ve klimalarda da kullanılabilen dezenfektanlar, düzenli kullanıldığı zaman biyofilm tabakasını yok eder ve tabakanın oluşumunu engeller. Dezenfekte, özellikle düzenli kullanımda hastalık yaratan patojenleri yok eder ve zararlı mikroorganizma kaynaklı hastalıkların oluşumunu engeller. Dezenfektanlar, uygulandığı andan itibaren etkisini göstermeye başlar. Dezenfektanlarımız, herhangi bir kalıntı, leke, iz bırakmaz. Dezenfeksiyon sonrası durulama yapılması gerekmez. Sağlık Bakanlığı onaylı biyosidal özellikteki dezenfektanlarımızın etkili olduğu mikroorganizmalar şunlardır:

 1. Bakteri
 2. Virüs
 3. Mantar
 4. Spor
 5. Alg vd.

 

Dezenfeksyon, tüm açık ve kapalı alanlarda zararlı mikroorganizmaların sebep olacağı hastalıkları ve tahribatı en aza indirerek, kirliliği %99,999 engeller. Dezenfaktanlarımız, konsantre ürün olup, ortamdaki zararlı mikroorganizma derecesine göre su ile seyreltilerek kullanılır.

Bakteri, virüs gibi zararlı mikroorganizmalara karşı uygulanan dezenfektan hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için 7/24 hizmet veren 0850 808 87 11 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

 

error: İçerik korumalıdır!