Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam Böceği İlaçlama,

Hamam böceğinin, 6 farklı ailede, yaklaşık 4.500 farklı türü bulunmaktadır. Yaklaşık olarak, 300 milyon yıldır yaşayan bir türdür. Hamam böcekleri, 2.000 m.’den yüksek yerler ve kutup bölgeleri hariç dünyanın her yerinde yaşarlar. Çoğu türü hepçildir. (Hepçil böcekler: hem bitkisel, hem hayvansal gıdalarla beslenen böcek türleri.) Yassı bir vücuda sahiptirler. Renkleri yaşadıkları yere ve türlerine göre değişiklik göstermekle birlikte genel olarak kahverengi, kızılımsı ve siyah renktedirler. Çok farklı ortamlara adapte olup, yaşam alanı bulabilirler. Fakat en çok sıcak ve nemli bölgeleri severler. Sürü olarak hareket ederler. Bazı türleri hiçbir şey yemeden 1 ay hayatta kalabilir. Hamam böcekleri kafaları olmadan 2 hafta yaşayabilmektedir. Fakat beslenemedikleri için açlıktan ölürler.

Türkiye’de 3 türü vardır;

Alman Hamam Böceği,

Amerikan Hamam Böceği,

Doğu Hamam Böceği.

Hamam Böceklerinin Zararları

Hamam böcekleri, çeşitli hastalıkların taşıyıcısı olurlar ve ara-konaklık yaparlar. Kolera, verem, tifo gibi birçok tehlikeli hastalığı taşıyabilen hamam böcekleri, bu hastalıkları insanlara bulaştırabilirler.

Hamam Böceklerine Karşı Alınabilecek Önlemler

Hamam böcekleri ile bireysel mücadele zordur. Fakat bu problemle kaşılaşmamak için alabileceğimiz bir takım önlemler vardır;

1.) Yuva yapabilecekleri; çatlak, duvar çatlakları vb. yerleri kapatmak,

2.) Açıkta hiçbir gıda maddesi bırakmamak,

3.) Açıkta çöpler bırakmamak, hijyene dikkat etmek,

4.) Koruma amaçlı, düzenli, profesyonel ilaçlama yaptırmak.

Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Hamam böceği problemi yaşıyorsanız, Bilim İlaçlama, Çağrı merkezimizi 7/24 arayarak bilgi ve destek alabilirsiniz. Hamam böceklerinin yoğunluğuna ve türüne göre en uygun ilaçlama yöntemi konusunda sizi bilgilendirir, ilaçlama uygulaması yaparız. Hamam böcekleri için genellikle ‘Sıvı İlaçlama Yöntemi’ni kullanmaktayız. Sorununuz çözülene kadar takipte kalır, size destek veririz. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımızla, hamam böceklerine karşı mücadelenizde sizin yanınızdayız.

Eğitimli teknisyenlerimiz sizi ve ailenizi zararlılara karşı koruyacaktır.

Bilim Böcek İlaçlama, Çözümler Sistemi.

error: İçerik korumalıdır!