Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Fare İlaçlama

Fare İlaçlama

Fare İlaçlama,

                   Fare İstasyonu

 

 

Fare İlaçlama,

Fare, hayvanlar aleminin bir üyesidir ve kemirgenler içinde yer alan memeli bir hayvan türüdür. Fareler, çok hızlı hareket eden ve çok sık üreyen hayvan türleridir. Çok yüksek yerlere tırmanabilirler ve çok hızlı koşarlar. Dünyanın tüm kara bölgelerinde yaşayabilirler. Yanaklarından başlayarak omuzlarına gelen iki adet çene kesesine sahiptirler ve bu çene keselerinde yiyecekleri taşırlar. Tahıllar, meyveler, otlar, böcekler vb. çok çeşitli gıdalar tüketirler. (Hepçil hayvanlar grubu; yani hem bitkisel hem hayvansal gıdalarla beslenen türe verilen ad.) Bazıları fareler tarlalarda yaşayıp ekinleri besin olarak kullanırken bazı türleri de lağımda yaşar. Bazı fare türleri sularda bazıları da doğada yaşarlar. Yumurtlama ile çoğalmazlar. Ortalama olarak yılda 5 – 10 defa ürerler ve her defasında 8 – 10 adet canlı yavru yaparlar. Doğumdan belli bir süreye kadar anne fare, yavrularını kendi sütü ile besler.  Yaşadıkları çevreye göre doğal olarak beslenme kaynakları da değişiklik gösterir. Genetik yapı bakımından insanlara oldukça benzeyen fareler, bilim insanları tarafından deney amaçlı olarak da sık kullanılırlar.

Fareleri yaşadıkları bölgeye göre genel olarak 3 gruba ayırabiliriz;

Tarla faresi,

Ev faresi,

Lağım Faresi; Bir sıçan türü

Farelerin Zararları

Tarlalara, kilerlere, ambarlara, evlere, bahçelere vb. birçok açık ve kapalı alanda yaşayabilirler ve insanların gıda kaynaklarına ortak olurlar. İnsanların depoladığı yiyecekleri tüketirler ve keskin dişleri ile her türlü materyali (bazen mermeri bile) kemirebilirler. En önemlisi de; hanta virüs, veba, tifüs,humma, verem, sıtma vb. hastalıkların taşıyıcısı oldukları için insanlar için ciddi sağlık sorunlarına yol açabilirler. Doğada yaşayan türleri de tarım alanlarına zarar verebilirler. Fareler, ilginç bir tükürük salgısına sahiptir ve uyuşturucu (narkoz) etkisi yaratan bu salgı ile birlikte, insanları yahut hayvanları pasif durumda yakaladıklarında; onların burun, kulak, parmak gibi organlarını kemirebilirler.

Evimde Fare Var, Ne Yapmalıyım?

Evinizde fare olup olmadığını temizlik yaparken karşılaştığınız fare pislikleri ile anlamış yada birebir fare ile karşılaşmış olabilirsiniz. Fare pisliği, küçük bir pirinç tanesi kadar ve siyah renklidir. Evinizde, iş yerinizde veya diğer yaşam alanlarınızda fare problemi ile karşılaştıysanız, mutlaka profesyonel ilaçlama uygulaması yaptırmanız gerekmektedir. Zamanında önlem almamak ve ilaçlama yaptırmamak, farelerin daha fazla üremesine ve fare probleminin artmasına yol açacaktır. Farelerin çok hızlı üreyen canlılar olduğunu unutmamak gerekir. Bilim İlaçlama, fare ilaçlama; fare istasyonu uygulamaları ile farelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır? 

Fare İstasyonu:

Fare ile mücadelede kullandığımız en etkili yöntem; ”Fare istasyonu” uygulamasıdır. Ev, iş yeri, fabrika, ofis, bahçe, otel vb. tüm açık ve kapalı alanlarda fare istasyonu yöntemini kullanıyoruz. Fare istasyonu, içine farenin girebileceği büyüklükte tasarlanmış kapalı ve kilitli kutulardan oluşur. Bu kilitli kutuların içine; farenin çok sevdiği gıdalardan oluşan pasta diye tabir ettiğimiz fare yemleri (fare zehirleri) yerleştiriyoruz. Kutular kapalı ve kilitli olduğu için çocuklar, bebekler ve evcil hayvanlar için tehlike teşkil etmez. Yemleri (zehirleri) yiyen fare hemen orada ölmez,  çok ciddi bir su içme ihtiyacı duyar ve geldiği yoldan alanı terk eder, su içtikleri yer kanalizasyondur ve orada anında kan zehirlenmesinden ölür. Bu nedenle ortamda ölü fare görmezsiniz ve pis koku olmaz.

Fare problemi yaşıyorsanız, 7/24 çağrı merkezimizi arayabilir, fare ilaçlama, fare istasyonu, fare ilaçlama, yöntemlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir, garantili fare ilaçlama, servisimizden faydalanabilirsiniz. İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı onaylı olup, çevreye ve insan sağlığına zararlı değildir.

Eğitimli teknisyenlerimiz sizi ve ailenizi zararlılara karşı koruyacaktır.

Bilim Böcek İlaçlama, Çözümler Sistemi.

error: İçerik korumalıdır!