Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Kuş Biti İlaçlama

Kuş Biti İlaçlama

Kuş Biti İlaçlama

Kuş biti ilaçlama neden yapılır. Kuş bitleri, yumurtalarını kuşların vücuduna bırakırlar. Papağan, muhabbet kuşu, kimi zaman güvercin, kumru gibi farklı bir çok kuş türünü etkileyen tavuk ve kuş bitleri, insanlarda konakçı olarak bulunmasalar da kaşıntıya sebep olurlar.

Kuş bitlerinin konakçı olduğu kuşlar normalden fazla kaşınırlar ve kanat ve gövdesinde fark edilebilen yaralar oluşabilir. Oldukça küçük olan kuş bitleri, gözle çok zor görülür. Kuş bitlerinin renkleri ve boyutları ise türüne göre farklılık gösterebilir. Açık renkli olanları olduğu gibi koyu renkli kuş bitlerine de rastlanmaktadır.

Kuş Bitine Nerelerde Rastlanır?

Kuş biti, genellikle kumruların, güvercinlerin yuva yaptığı apartman boşlukları, balkonlar, kimi zaman ev içlerinde görülebilmektedir. Evlerde beslenen papağan, muhabbet kuşu gibi evcil kuş türleri vasıtasıyla da bulaşabilen kuş biti, çok küçük boyutta olduğu için tespit etmesi oldukça zordur.

Vücudunuzda kaşıntı, kızarıklık olması bir işarettir. Kuş bitleri insan üzerinde yaşamasa da insanları ısırabilir ve kaşıntıya sebep olabilir. Daha çok açık renkli olsalar da farklı boyut ve türlerde kuş bitlerine rastlayabiliyoruz.

Kuş biti, ‘’Sıvı İlaçlama’’ yöntemiyle uzman ilaçlama ekibimiz tarafından ilaçlanır. İlaçlama sonrasında günlerce evinizi/iş yerinizi terk etmenize gerek yoktur. İlaçlama yapılan alanın 2 saat kapalı kalması ve sonra yarım saat kadar havalandırılması yeterlidir.

error: İçerik korumalıdır!