Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

DEZENFEKTE UYGULAMALARI

DEZENFEKTE UYGULAMALARI

Dezenfeksiyon işlemi ile gözle görülmeyen mikroorganizmalar, ortamlarımızda, yaşadığımız ve kullanmakta olduğumuz alanlarda etkisiz hale getirilmektedir.

Dezenfeksiyon işlemi sık kullanılan yaşam alanlarında mutlaka gerçekleştirilmelidir çünkü son zamanlarda korona virüsünün yayılması ile de dezenfeksiyon uygulamalarının yapılması hayati öneme sahiptir.

Çünkü insan yoğunluğunun fazla olduğu ve sık sık kullanılan alanlar ciddi şekilde bakteri ve virüs barındırır.

Özellikle ortak paylaşım alanlarında dezenfektan işlemi yapılmadığı takdirde zararlı mikro organizmalar sağlımızı bozabilir ve ummadığımız sağlık problemleriyle karşı karşıya gelmemize sebep olabilir.

Dezenfeksiyon Önemi

Dezenfeksiyon hizmetleri asla küçümsenmemesi gereken bir meseledir. Özellikle bazı yaşam alanları ve kurumlar için hayati önem taşır. Son zamanlarda corona virüsünün ülkemizde görülmesi dolayısıyla da artık hayatı bir önem taşıyan ve özellikle kalabalık alanlarda kesinlikle gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir.

Dezenfesiyon uygulamaları sayesinde virüslerin ortamdan yok olmaları sağlanır. Corona virüsün yayılması durdurulur.

Dezenfeksiyon işlemi nasıl yapılır?

Dezenfeksiyon işlemi termal veya soğuk sisleme cihazları kullanılmak suretiyle konuyla alakalı bilgili,donanımlı ve sağlık bakanlığı işlem uygulama belgesine sahip kurumlar veya personel tarafından uygulanmalıdır. Kullanılacak ürünler sağlık bakanlığı onaylı kimyasal dezenfektan içeren ilaçlar olmalıdır. Uygulama yapan bireyler her türlü kimyasal yan etkiye karşı hazırlıklı olmalı gerektiğinde sağlık personeli doğru bir şekilde bilgilendirilmelidir. Uygulama sonrası işlem yapılan alanı kullanacak bireylere işlemle alakalı doyurucu bilgilendirme yapılmalıdır.

Dezenfeksiyon İşlemleri Nerelere Uygulanmalı?

Dezenfeksiyon işleminin uygulandığı alanlar ağırlıklı olarak sağlık sektörü ve hizmet sektörüdür.

Sağlık sektöründe uygulanması hayati öneme sahiptir.

İnsan kalabalığının olduğu her alana uygulanması gereken dezenfeksiyon işlemleri sayesinde zararlı virüslerden kurtuluruz.

Bundan dolayı bu görülmeyen bu canlıların etkisiz hale getirilmesi önemli bir konudur.

Son zamanlarda corona virüsünün ülkemizde görülmesi ile açık kapalı her alana profesyonel şekilde dezenfeksiyon uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

Hizmet sektöründe dezenfektan ihtiyacının gerekli olduğu alanlardır. Çünkü yoğun hareketliliğin olduğu bu sektörde mikrop taşınması, yayılması ve bulaştırılması çok hızlı olmaktadır.

İnsanların sürekli bulunduğu alanların hijyen ve dezenfektan işlemi yaptırması hizmet verdiği insanların sağlıklarını koruma altına alması açısından çok önemlidir.

Bu kapsamda toplu taşıma araçları, yolcu taşıyan uçaklar, nakliye araçları, nakliye gemileri, oteller, okullar, cafeler, restaurantlar ,ibadethaneler vb insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan alanların belirli periyotlarla dezenfeksiyon işlemi yaptırması gerekmektedir.

Profesyonel şekilde gerçekleştirdiğimiz dezenfekte uygulamalarımızdan yararlanmak için bizlere 7/24 çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!