Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

ESENYURT KARAFATMA BÖCEĞİ İLAÇLAMA

ESENYURT KARAFATMA BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Esenyurt böcek ilaçlama servisimiz, karafatma böceği problemi için en etkili çözümleri sağlamaktadır. Diğer haşere türlerinde olduğu gibi, karafatma böceği uygulamalarında da kesin çözümler sunan böcek ilaçlama firmamızla siz değerli müşterilerimizin karafatma böceği probleminizi sonlandırıyoruz.

KARAFATMA BÖCEĞİ NEDİR?

Hamam böceği familyasında olan karafatma böcekleri, kahverengi ya da daha çok siyah renkte, boyutları 2,5 – 3 cm kadar olan haşere türüdür. Vücutları yassı şekilde, ayak ve antenleri de uzundur.

Çok fazla bölgelerde yaşam faaliyetlerini sürdürebilir, fakat daha çok bina içlerinde nemli ve ılık ortamları tercih ederler.

Salgıladıkları kimyasal madde ve bıraktıkları dışkıları ile diğer hamam böcekleri ve karafatma böceklerine su ve besin kaynakları ile yuvalarının yerini belli ederler. Kendi aralarında dokunsal ve kimyasal iletişim kurarlar.

KARAFATMA BÖCEKLERİNİN DAYANIKLILIĞI

Yaklaşık 300 milyon yıldır dünya üzerinde yaşadıkları tahmin edilen bu böcekler hiçbir besin kaynağı olmadan 1 ay aktif yaşayabilirler. Su altında boğulmadan 40 dakikaya kadar yaşamaya devam edebilirler. İnsana kıyasla radyasyona 15 kat daha dayanıklıdırlar.

Karafatma böceklerinin beyinleri ayaklarındadır. Bu nedenle bir karafatma böceği kafası olmadan bile 2 hafta boyunca yaşayabilir. Fakat ağızları olmadığı için 2 haftanın sonunda açlıktan ölürler.

En hızlı üreyebilen haşere türlerinden biri olan karafatma böcekleriyle baş edebilmek oldukça zordur. Bu konuda Esenyurt böcek ilaçlama teknisyenlerimiz alanında uzman ve profesyonel bir hizmet vermektedir.

KARAFATMA BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Alanın üreme gerçekleşip, yoğunluk oluşmadan ilaçlanması gerekmektedir. İlaçlamanın geciktirildiği yerlerde karafatma böceği başınıza bela olabilir. Bu hususta Esenyurt Böcek İlaçlama olarak en etkili ve en profesyonel çözümler sunuyoruz.

Bu haşere türünün ilaçlanmasında sıvı ilaçlama ve jel uygulamaları ile hizmet vermekteyiz. Sıvı ilaçlama dediğimiz uygulama, pompa ve spreyleme yöntemi ile yapılmaktadır. Jelleri ise bu böceklerin daha çok bulunduğu alanlar olan, banyo ve mutfaklarınızdaki dolaplarınıza uyguluyoruz. İlaçlama profesyonel bir şekilde uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

İlaçlama süresi ve yapılacak uygulama sayısı alanın büyüklüğü ve böcek yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

KARAFATMA BÖCEĞİ İLAÇLAMA SONRASI YAPILMASI/YAPILMAMASI GEREKENLER

İlaçlama sonrası alanın 2 saat kapalı tutulması ve ardından da 30 – 45 dakika kadar havalandırılması gerekmektedir. Karafatma böceği ilaçlama uygulaması sonrasında kuru temizlik yapılabilir, fakat ilaçlarımızın karafatma böceği üzerinde etkisinin devam edeceğinden dolayı, en az bir hafta ıslak temizliğin (vileda, paspas vb.) yapılmaması gerekmektedir.

İlaçlama sonrası evinizi terk etmeniz gerekmez. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatlı ilaçlarımızla gerçekleştirdiğimiz karafatma böceği ilaçlama hizmetimizden faydalanmak için 7/24 açık olan 0850 808 87 11 numaralı Esenyurt Böcek İlaçlama çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!