Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

EV DEZENFEKSİYON

EV DEZENFEKSİYON

Son zamanlarda ortaya çıkan ve hızla yayılan koronavirüs gibi zararlı mikroorganizmalar ile savaşmak için ev dezenfeksiyonu çok önemlidir. Birçok hastalığa neden olan ve insandan insana geçen virüsten korunmak ve bulaşmasını en aza indirmek için evlerin dezenfekte edilmesi zorunluluk haline gelmiştir.

CORONAVİRÜS’TEN KORUNMAK İÇİN

Elleri sürekli yıkamak, maske ya da eldiven takmak ile insanlar kendilerini zararlı mikroorganizmalardan korumaya çalışmaktadır. Fakat bu alınan tedbirler bir yere kadar geçerlidir ve her zaman bu şekilde yaşamak hiç de kolay değildir. Unutmayın ki, evde sadece su ve kimyasal ilaçlar ile yapılan temizlik de mikropları tamamen yok etmemektedir.

Koronavirüs özellikle yaşlılar, alerji problemleri olanlar, hastalar ve bağışıklığı düşük olanlar için tehlikeli olmaktadır. Bu nedenle yaşam alanlarının özellikle de evlerin dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Çünkü uygunsuz yaşam alanları birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır.

En iyi dezenfeksiyon firması olarak bizler, ev dezenfeksiyon hizmeti de vermekteyiz. Kullanılan dezenfektanlar ve dezenfekte işlemleri Dünya Sağlık Örgütü kurallarına ve Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerine uygundur.

Dezenfeksiyon Nedir ve Neden Yapılır?

Dezenfeksiyon, ilaçlama yöntemi değildir. Böcek ilaçlama işlemlerinde olduğu gibi ilaçlama işlemleri yapılmaz. Dezenfeksiyon, insanlar ile aynı ortamı, aynı havayı paylaşan ve birçok hastalığa neden olan, insan sağlığını ciddi oranda tehdit eden organizmaların yok edilmesi işlemine verilen addır.

Mikroorganizmalar toprak, hava, insan vücudu ve tüm yaşam alanları içerisinde kendilerine yaşam alanları bulurlar. Toplu yaşam alanlarında ise daha hızlı çoğalırlar. Virüslerin bulundukları yerlere insanların temas etmesi ile hızla yayılırlar. Temizlik malzemelerine karşı oldukça dayanıklı olan bu virüslerden kurtulmanın tek yolu dezenfeksiyondur.

Dezenfeksiyon Batı ilaçlama gibi bu konuda tecrübeli ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalıdır. Batı Böcek İlaçlama; işinde uzman, eğitimli kadrosu sayesinde profesyonel ve başarılı dezenfeksiyon uygulamaları yapmaktadır.

Hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere 7/24 çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!