Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

GAZİOSMANPAŞA TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

GAZİOSMANPAŞA TAHTAKURUSU İLAÇLAMA

Tahtakuruları çok hızlı çoğalan bir tür olduğundan bir saat içerisinde toplamda 30 tane yumurta üretirler. Bu nedenle baş edilmesi çok zor böcek familyasında yer almaktadırlar.

Tahtakurularından kurtulabilmek için kişisel ilaçlama yöntemleri işe yaramaz. Çünkü yaşayan tahtakurularını öldürseniz bile bıraktığı yumurtalar kısa süre içerisinde ürerler. Bu böcek yumurtalarının da çoğunun ilaçlardan çok fazla etkilenmediği gözlemlenmektedir. Bu nedenle eğer tahtakurularıyla tek başınıza mücadele edemiyorsanız Gaziosmanpaşa Bilim İlaçlama Sağlık Bakanlığı onaylı firmamızdan destek alabilirsiniz.

Tahtakurusu Probleminde Neden Profesyonel Destek Almalısınız?

Eğer üremeyi durduramazsanız eviniz tahtakurusu istilasına uğrayacaktır. Bu nedenle evinizde bir adet dahi olsa tahtakurusu görmeniz durumunda mutlaka bir ilaçlama firmasıyla anlaşmanız gerekmektedir. Çünkü tahtakurularının tam anlamıyla yok edilmesi için larva ve yumurtalarının tam olarak ortadan kaldırılması gerekir.

Ancak yapılan ilaçlamalar sadece yaşayan tahtakurularını öldüreceğinden evde bulunan yumurta ve larvalar en az 15 gün yaşayacaktır. Bu nedenle yaklaşık 7 gün sonra tekrar ilaçlama yapılması gerekecektir. Bu süre zarfında evinizdeki çarşaflarınızı, yatak, yastık ve yorganlarınızı mutlaka yıkamanız gerekmektedir. Ancak evinizdeki ilaçlama tamamen bittikten sonra bu işlemi yapmanızı öneririz.

Tahtakurusu Sahip Olduğu Yapısıyla Ne Tür Zararlar Verir?

Tahtakurusunun genellikle sağlığa bir zararı olmadığı söylenmektedir. Ancak durum pek de öyle değildir. Tahtakurusu ısırdığında alerjiye ve çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir.

Kızılımsı kahverengine sahip olan tahtakurusu en tehlikeli olanlar arasındadır. Bu türler genellikle 5 cm boyutundadır. Kan emerler ve kanda pıhtılaşmayı önlemek için cildi deldiğinde tükürükleriyle birlikte bir anti-koagülan salgılarlar. Bu durum sonucunda belirli hastalıklara, psikolojik etkilere, alerjilere ve cilt tahrişlerine yol açabilirler. Isırıklar şiddetli kaşıntı hissi verdiğinden, aşırı kaşımayla cilt sorunu veya iyileşme sonrası iz kalması sorunları yaşanabilir.

Yatak böcek ısırıkları başlangıçta ağrılı değildir ve bu böcekler saatlerce veya günlerce fark edilmeden yaşayabilirler. Tahtakuruları her beslenmede 10 dakikaya kadar insan kanını emebilirler. Isırıklar, genellikle üst vücut, sırt, boyun, kollar ve omuzlar gibi maruz kalan deride görülür.

Kan emmek için geceleri avlarına yanaşırlar. Bu nedenle daha çok gece yattığınız zaman varlığını hissedersiniz. Diğer zamanlarda ışıktan korunmuş yerlerde saklanırlar.

Tahtakuruları, havanın sıcak veya kuru olmasından bağımsız her ortamda canlı kalmayı başarabilirler.

Gaziosmanpaşa Böcek İlaçlama olarak kesin çözüm sağlayan, bir hafta ara ile en az iki periyot olarak gerçekleştirdiğimiz hizmetimizden faydalanabilmek için 0850 808 87 11 İletişim numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!