Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
 • Whatsapp

  0532 765 94 98

 • Bizi Arayın

  0850 808 87 11

 • E-Posta

  info@bilimilaclama.com

 • İletişim

Güve Nedir, Güve İlaçlama Nasıl Yapılır?

Güve Nedir, Güve İlaçlama Nasıl Yapılır?

Güve Nedir, Güve İlaçlama Nasıl Yapılır?

Güve Nedir?

Nemli ve sıcak alanları seven güvelerin rengi türüne göre farklılık gösterebilmekle birlikte genellikle kahverengi ve mattır. Güvelerin kanatlarının üstünde pullar vardır. Güveler karanlığı sever, bu nedenle özellikle geceleri aktiftir. Güveler yünlü kumaşlarınıza/kıyafetlerinize, dokuma, deri ve kürk gibi eşyalarınıza kemirerek zarar verebilmektedir. Güvelerin bazıları kumaşlara zarar verirken bazı türleri de tahıl ve un gibi gıda maddelerinin içinde görülebilmektedir. Güveler tek seferde birden fazla yumurta bırakır. Güveler yumurtalarını yünlü eşyaların/giysilerin üzerine bırakmaktadır, bu nedenle yünlü eşyalara özellikle bu güve yumurtaları(larvaları) zarar vermektedir.

Güve İlaçlama Öncesi Yapılması Gerekenler

Güve ilaçlama öncesi tek yapılması gereken şey ambalajı açık gıda maddelerini kapalı kutulara koymak veya dolaba kaldırmaktır. Bunun dışında yapmanız gereken herhangi bir şey yoktur.

Güve İlaçlama

Güve ilaçlamasında sıvı ilaçlama uygulaması yapmaktayız. Güve ilaçlamasında en etkili yöntem sıvı ilaçlama uygulamasıdır. Sıvı ilaç ULV(Sisleme) veya pompa ile püskürtme yöntemiyle uygulanmaktadır. Güve problemi olan alan detaylı bir şekilde sıvı ilaçla ilaçlanmaktadır. Güve ilaçlaması uzman ekibimiz tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Güve ilaçlamada kokulu ilaçlama yapılabileceği gibi kokusuz ilaçlama da yapılabilir. Kokulu ve kokusuz ilaçlama uygulamasının süresi alanın büyüklüğüne göre farklılık gösterebilmekle birlikte ilaçlama genellikle 15-20 dakika sürmektedir. Hem kokulu ilaçlama hem de kokusuz ilaçlama uygulamasında ilaçlama yapılacak alanı tüm gün boyunca terk etmenize gerek kalmaz. Kokulu ilaçlama ile kokusuz ilaçlamanın etki açısından bir farkı yoktur. Güve ilaçlamada kullanmış olduğumuz ilaçlar Dünya Sağlık Örgütü(WHO) ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatlı ilaçlardır. İlaçlarımızın insan sağlığı açısından bir zararı yoktur. Kullanmış olduğumuz ilaçlar eşyalarınız üzerinde herhangi bir kalıntı, leke veya iz bırakmaz.

 

Güve İlaçlama Sonrası Yapılması/Yapılmaması Gerekenler

Kokulu ilaçlama yapıldıysa ilaçlama sonrası güve ilaçlaması yapılan alanın 2 saat kapalı tutulması ve ardından yarım saat havalandırılması gerekmektedir. Kokusuz ilaçlama yapıldıysa ilaçlama sonrası güve ilaçlaması yapılan alanın yarım saat havalandırılması gerekmektedir.

Güve ilaçlama sonrası kuru temizlik yapılabilir, mutfak tezgahı ve sık kullanılan orta alanlar dip-köşe olmamak koşuluyla silinebilir. İlaçlama sonrası en az bir hafta dip-köşe ıslak temizlik kesinlikle yapılmamalıdır. Çünkü ilaçlama sonrası bir hafta boyunca ilacın güve üzerindeki etkisi devam etmektedir.

Güve ilaçlama, güve ilaçlama yöntemleri, böcek ilaçlama, böcek ilaçlama yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için 7/24 çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi böcek, haşere ve kemirgenlere  karşı koruyacaktır.

Bilim Böcek İlaçlama, Çözümler Sistemi.

Güve Nedir, Güve İlaçlama Nasıl Yapılır?” için bir yorum

 1. Emel Arlı says:

  Evimde bir odada güve var ve ben bunu yapacağınız ilaçla çözmek istiyorum. Fiyatınız ne kadar acaba?

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!