Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Halı Böceği İlaçlama

Halı Böceği İlaçlama

Halı Böceği Hakkında Bilgi

Halı böceğinin rengi türüne göre farklılık gösterebilmekle birlikte halı böceği genellikle siyah renktedir. Halı böceği nemli ve rutubetli alanları sever ve bu alanlarda yuva yapar. Halı böceği çok hızlı üreyen böceklerdendir, bu nedenle halı böceği probleminden kurtulmak için profesyonel yardım almak gerekir.

Halı Böceğinin Zararları

Halı böceğinin insanlara fiziksel bir zararı yoktur. Ancak astım hastalarının nefes almasını zorlaştırarak hastalığı ileri boyutlara taşıyabilmektedir. Halı böceği kumaşları ve halıları kemirerek kumaşlarınıza ve halılarınıza zarar veren bir böcek türüdür.

Halı Böceği İlaçlama Öncesi Yapılması Gerekenler

İlaçlama öncesi herhangi bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Her şey günlük düzenindeki haliyle bırakılmalıdır. İlaçlama öncesi tek yapılması gereken şey mutfakta ambalajı açık gıda maddesi bırakmamaktadır, ambalajı açık gıda maddelerinin ağzını kapatmanız veya ambalajı açık gıda maddelerini dolaba kaldırmanız yeterlidir.

Halı Böceği İlaçlama

Halı böceği ilaçlamasında ULV (sisleme) veya pompayla püskürtme yöntemiyle sıvı ilaçlama uygulaması yapıyoruz. Sıvı ilaç halı böceği problemi görülen alana detaylı bir şekilde uygulanmaktadır. Halı böceği ilaçlaması uzman ekibimiz tarafından profesyonelce yapılmaktadır. Sıvı ilaçlama uygulamasını kokulu da kokusuz da yapıyoruz. İlaçlama süresi alanın büyüklüğüne göre değişebilmekle birlikte ilaçlama genellikle 15-20 dakika sürmektedir. Kokulu ve kokusuz ilaçlamanın etki açısından bir farkı yoktur.

Halı Böceği İlaçlama Sonrası Yapılması/Yapılmaması Gerekenler

Kokulu ilaçlama uygulamasında evin/iş yerinin 2 saat kapalı tutulması, ardından 30-45 dakika havalandırılması gerekir. Kokusuz ilaçlama uygulamasında ise evin/iş yerinin 30-45 dakika havalandırılması yeterli olmaktadır. Halı böceği ilaçlama sonrası kuru temizlik yapılabilir ve mutfak tezgahı silinebilir. Bir hafta boyunca ilacın halı böceği üzerindeki etkisi devam edeceği için en az bir hafta boyunca ıslak temizlik (vileda, paspas gibi) yapılmamalıdır.

Halı böceği ilaçlama sonrası evinizi/iş yerinizi gün boyu terk etmenize gerek yoktur.

Halı böceği, halı böceği ilaçlama, halı böceği ilaçlama yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için 7/24 çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Bilim ilaçlama olarak İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Ankara’da hizmet vermekteyiz.

Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi haşere ve kemirgenlere  karşı koruyacaktır.

Bilim Böcek İlaçlama, Çözümler Sistemi.

 

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!