Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Hamam Böceği Türleri

Hamam Böceği Türleri

Hamam Böcekleri Hakkında Genel Bilgi

Hamam böceği, alandaki hamam böceği yoğunluğuna göre farklılık gösterebilmekle birlikte genellikle geceleri aktif olan böcek türlerinden biridir. Hamam böcekleri yumurta bırakarak çoğalmaktadır. Hamam böceği tek seferde onlarca yumurta bırakabilmektedir. Hamam böcekleri çeşitli bakterilerin taşıyıcısı olduğu için insan sağlığı açısından tehlikeli böcek türlerindendir. Çok hızlı üreyen böceklerden olan hamam böceğinin ilaçlanması, kesin çözüm için profesyonel bir şekilde detaylı olarak yapılmalıdır. Hamam böceğinin rengi türüne göre değişiklik göstermekle birlikte hamam böceğinin rengi genellikle kahverengi, siyah veya kızılımsı renktedir. Hamam böceğinin pek çok türü bulunmakla birlikte hamam böceğinin en çok bilinen türleri doğu hamam böceği, alman hamam böceği ve amerikan hamam böceğidir.

Doğu Hamam Böceği

Doğu hamam böceğinin rengi siyah veya koyu kahverengidir. Doğu hamam böceği nemli bölgeleri sever, bu nedenle de doğu hamam böceği genellikle mutfak, banyo, garaj ve bodrum gibi alanlarda sık karşılaşılan böceklerden biridir. Doğu hamam böceklerinden kurtulmak için sıvı ve jel ilaçlama yaptırmanız gerekir.

Alman Hamam Böceği

Kalorifer böceği olarak da bilinen alman hamam böceği sıcak ve nemli bölgeleri sever ve bu gibi alanlarda yuva yapar. Alman hamam böcekleri genellikle banyo, lavabo, mutfak, havalandırma, kalorifer boruları, duvar çatlakları gibi alanlara yuva yapmaktadır. Alman hamam böceği çoğunlukla geceleri ortaya çıkan bir böcektir ve oldukça hızlı hareket eden alman hamam böceği bir ay hiçbir şey yemeden hayatta kalabilmektedir. Alman hamam böceği hem mikrop ve bakteri yayılmasını kolaylaştırması hem de tifo, kolera ve verem gibi hastalıkların taşıyıcısı olması bakımından insan sağlığı açısından tehlikelidir. Alman hamam böceği sorunundan kurtulmak için alana sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Amerikan Hamam Böceği

Diğer hamam böceği türlerine göre boyu oldukça uzun olan amerikan hamam böceğinin boyu 2cm-3cm arasındadır. Amerikan hamam böceği kızılımsı veya sarımsı bir renktedir.  Amerikan hamam böceği genellikle giderlerde, mutfakta, bodrumda, garajlarda ve lavaboda görülmektedir. Amerikan hamam böceği sorunundan kurtulmak için de amerikan hamam böceklerinin saklandığı, yuva yaptığı alanlar tespit edilerek hem sıvı hem de jel ilaçlama yapılmalıdır.

Hamam böceği problemi yaşıyorsanız, 7/24 çağrı merkezimizden arayabilir, hamam böceği ilaçlama ve hamam böceği ilaçlama yöntemlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi hamam böceklerine  karşı koruyacaktır.

Bilim Böcek İlaçlama, Çözümler Sistemi.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!