Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Haşere İlaçlamada Modern Yöntemler

Haşere İlaçlamada Modern Yöntemler

Haşere İlaçlamada Modern Yöntemler

Fare İçin En Etkili Yöntem: Fare İstasyonu

Fareler tek başına yaşamaz, bir tane görmüş olsanız dahi fare probleminin görüldüğü alanlarda birden fazla fare vardır. Fareler çok kısa sürede üreyen hayvanlardır. Fare sorununu kökten çözmek açısından profesyonel yardım almak gerekir. Fare ilaçlama konusunda en etkili yöntem olan ‘’fare istasyonu’’ yöntemini önermekteyiz. Uzman ekibimiz tarafından fare sorunu olan alana kurulacak olan fare istasyonları fare probleminizi çözmek açısından en etkili yöntemdir.

Fare istasyonu kapalı kilitli kutulardan oluşmaktadır. Fare istasyonunda farenin girebileceği büyüklükte iki adet delik bulunmaktadır. Bu kilitli kutuların içerisinde farelerin çok sevdiği yemlerden oluşan tablet veya mum blok bulunmaktadır. Fare istasyonunun içerisindeki fare yemleri 6 ay boyunca bozulmadan kalabilmektedir. Farenin bu mum blok şeklindeki yemden küçük bir parça yemesi yeterlidir. Yemi yiyen fare ciddi oranda su içme ihtiyacı hissetmekte ve geldiği yerden çıkarak en yakın kanalizasyona gider, kanalizasyondan su içtikten sonra iç kanamadan ölür. Fare istasyonu yöntemi kokusuz bir yöntemdir. Fare istasyonu yöntemi sayesinde fare ölüsüyle karşılaşmazsınız.

Fare istasyonları kapalı kilitli kutulardır. Fare istasyonlarının size, bebeğinize/çocuğunuza veya evcil hayvanınıza herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Aynı zamanda fare istasyonları ekibimiz tarafından kurulurken evinizi veya iş yerinizi terk etmenize gerek yoktur.

Fare istasyonu yöntemi hem kapalı alanlara hem de açık alanlara kurulabilmektedir. Fare istasyonu yöntemi fabrika, ev, iş yeri, AVM, site, bahçe, park, apartman, bodrum, kömürlük, depo, fırın vb. birçok alanda uyguladığımız bir yöntemdir.

Biosidal İlaçlarla Yapılan Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlamada kulanmış olduğumuz ilaçlar biosidal ilaçlardır. Kullandığımız ilaçlar zirai veya kimyasal bir ürün içermemektedir. Böcek ilaçlamada kullanmış olduğumuz ilaçlar aynı zamanda rizidüeldir, eşyalarınız üzerinde herhangi bir iz, kalıntı veya leke bırakmayan ilaçlardır. Kullanmış olduğumuz ilaçların insan sağlığı açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. İlaçlarımız Dünya Sağlık Örgütü(WHO) ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ve onaylıdır.

Kokulu İlaç: Böcek ilaçlamada kullandığımız kokulu ilaçlama uygulaması alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermekle birlikte çoğunlukla 15-20 dakika sürmektedir. Kokulu ilaçlamada ilaçlama sonrası ilaçlama yapılan alan 2 saat kapalı tutulmalıdır. Kapalı kalan alan yarım saat havalandırılmalıdır. İlaçlama yapılan alan, havalandırmanın ardından gün içerisinde kullanılabilmektedir.

Kokusuz İlaç: Böcek ilaçlamada kullandığımız ilaçlardan kokusuz ilaçlama uygulaması, genellikle 15-20 dakika sürmektedir. Kokusuz ilaçlama sonrası ilaçlama yapılan alanın 30-45 dakika havalandırılması yeterli olmaktadır. Havalandırılan alan gün içerisinde kullanılabilir.

Böcek ve haşere ilaçlamada kokusuz ilaçla kokulu ilacın etki açısından farkı yoktur.

Jel İlaç: Böcek ilaçlamada kullandığımız ilaçlardan bir diğeri de jel ilaçtır. Jel ilacın kokusu yoktur. Jel ilaç kör noktalara silikon tabancası veya şırınga yardımıyla küçük parçalar halinde uzman ekibimiz tarafından mutfak dolaplarının içine uygulanmaktadır. Böcek jel ilacı yedikten sonra yuvasına döner ve belli bir süre sonra ölür. Diğer böceklerin ölü böcekten beslenmesiyle birlikte böceklerin hepsinin ölümü gerçekleşmektedir. Jel ilaç sonradan çatlayan böcek yumurtaları üzerinde de etkili olmaktadır. Böcek ilaçlamada jel ilaçlama yöntemi, hamam böceği ve kalorifer böceği sorununun olduğu alanlarda uyguladığımız böcek ilaçlama yöntemidir. Uzman ekibimizin uygulayacağı jel ilaç yaklaşık olarak 3 ay bozulmadan kalabilmektedir.

ULV (Sisleme): ULV soğuk sisleme sistemidir. ULV yönteminde motor aracılığıyla ilaç alanın her yerine yoğun bir sis bulutu halinde dağıtılmaktadır. ULV yöntemi sayesinde böceğin veya haşerenin yuvası nerede olursa olsun ilaç yuvasına kadar nüfus etmektedir.

Böcek ilaçlamada kullanmış olduğumuz ilaçlar hamam böceği, karafatma, gümüş böceği, kalorifer böceği, pire, tahtakurusu, tahta kurdu, çıyan, güve, kırkayak, kulağakaçan böceği, bit, bitki biti, halı böceği, tespih böceği, kene, akrep, karınca, örümcek, yılan, eşek/yaban arısı, çekirge, sümüklü böcek, bakliyat böceği ve toz böceği gibi pek çok böcek türü üzerinde etkilidir.

İlaçlama Sonrası

Böcek ilaçlama ve fare ilaçlama sonrası evinizi/iş yerinizi tüm gün terk etmenize gerek yoktur. Fare istasyonu ve jel ilaçlama uygulamasında evinizi/iş yerinizi terk etmenize gerek yoktur. Sıvı ilaçlamada ise kokulu sıvı böcek ilaçlama yapılmışsa 2 saat kapalı tutulduktan sonra yarım saat havalandırmanın ardından gün içerisinde evinizi/iş yerinizi kullanabilirsiniz. Kokusuz sıvı böcek ilaçlamada ise ilaçlama sonrası evinizi/iş yerinizi yarım saat havalandırdıktan sonra gün içerisinde kullanabilirsiniz.

Böcek ve kemirgen problemi yaşıyorsanız ve böcek ilaçlama, böcek ilaçlama yöntemleri, fare ilaçlama, fare istasyonu, fare ilaçlama yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız 7/24 çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi böcek, haşere ve kemirgenlere  karşı koruyacaktır.

Bilim Böcek İlaçlama, Çözümler Sistemi.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!