Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

JEL İLAÇLAMA

JEL İLAÇLAMA

JEL İLAÇLAMA,

Jel ilaçlama, hamam böceği ve karafatma, kalorifer böceği, alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, kakalak gibi böcek türleri için kullanılmaktadır.

Hamam böceğinden kurtulmak, kakalak ile mücadele etmek için etkili bir haşere ilaçlama yöntemi olan jel ilaçlama, kokusuz olduğundan çok sık tercih edilmektedir.

Jel ilaçlama, böceklerin yuva yapabileceği kapı, pencere pervazları, mutfak dolabı içleri, fırın, bulaşık makinesi altları gibi en ufak kuytu köşelere jel ilaçların 1 mm büyüklüğünde parçalar halinde şırınga yardımı ile konulması ile gerçekleştirilmektedir.

SIVI+JEL İLAÇLAMA

Jel böcek ilaçlama, sıvı ilaçlama ardından uygulamayı destekleyici olarak uygulanabilmektedir. Hem sıvı hem de jel ilaçlama yapıldığı zaman hamam böceği, kalorifer böceği gibi türler çok daha çabuk etkisiz hale gelir. Yapılan sıvı ilaçlama, alandaki böcekleri yok eder. Bunun yanında ek olarak yapılan jel ilaçlama, yumurtadan çıkacak olan böcekler için koruma sağlar.

SIVI+JEL İLAÇLAMA ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILMASI GEREKENLER

Eğer hem sıvı hem jel uygulaması yapılacaksa, mutfakta ağzı açık gıda maddesi bulundurulmaması gerekir. Ve uygulamadan sonra alan en az 2 saat kapalı kalmalı, sonrasında alan kullanılmadan önce en az 30-40 dk. kadar havalandırılmalıdır. Ayrıca, dip-köşe alanlarda 1 hafta-10 gün boyunca ıslak temizlik yapılmamalıdır.

JEL İLAÇLAMA

Jel ilaçlama tek başına uygulanırsa, kimsenin alanı terk etmesi gerekmez. Bu işlem sonrasında da bir temizliğe gerek yoktur. Kokusuz olması ve kişileri rahatsız etmemesi jel ilaçlarının sıkça tercih edilmesinin en önemli etkenleridir. Jel ilaçlama fiyatları, bu ilaçlama uygulanacak hamam böceklerinin bulundukları alanın özelliklerine, büyüklüklerine ve alandaki hamam böceği yoğunluklarına bağlı olarak değişmektedir. Jel ilaçlama, alanda ancak sıvı+jel uygulama yapılamayacak olması durumunda tavsiye edilmektedir.

İLAÇLAMA UYGULAMALARI

Her geçen gün önemini arttıran ilaçlama, humma, verem, dizanteri, tifo, tifüs gibi sağlık sorunlarına sebep olan hamam böceklerinden kurtulmak, karafatma ile mücadele etmek, kemirgen olduklarından dolayı eşyaları kullanılmaz hale getiren fare zararlarına engel olmak, kan emerek beslenen pire ısırığına maruz kalmamak için uygulatılması şart olan işlemdir.

Zira bu işlem uygulatılmazsa maddi kayıplar görülecek, sağlıksız bir yaşam sürülmesine sebep olunacaktır. İlaçlama sadece insanlar için değil diğer canlılar için de büyük önem taşımaktadır.

Bitkilerle, sebze, meyvelerle beslenen, ekinleri kurutan, çürüten, yeşilliklere zarar veren böcekler ile mücadele edilmediği takdirde ciddi zararlarla karşılaşılabilir. Kısa sürede her tür böcek, haşere, kemirgene karşı ilaçlama uygulatılarak önlem alınmalı; cafe, bar, fırın gibi bazı alanlar için bu işlemler periyodik olarak yaptırılmalıdır.

Jel ilaçlama, sıvı+jel ilaçlama ve diğer tüm ilaçlama yöntemlerimiz hakkında bilgi almak için 7/24 hizmet veren çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!