Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri

Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri

Kalorifer Böceği Hakkında Bilgi

Kalorifer böceği nemli ve sıcak ortamları sever ve buralarda yuvalanır. Bu nedenle kalorifer böceği sorununa genellikle nemli ve sıcak alanlarda rastlanmaktadır. Kalorifer böceği duvar çatlakları, banyo, kalorifer boruları, havalandırma, mutfak, lavabo vb. alanlarda yuva yapar. Kalorifer böceği yaklaşık bir ay boyunca hiçbir şey yemeden hayatta kalabilir. Kalorifer böceği çoğunlukla geceleri aktif olan bir böcek türüdür. Kalorifer böceği çok hızlı hareket eden ve çok hızlı üreyen bir böcektir, bu nedenle profesyonel yardım almak gerekir.

Kalorifer Böceğinin Zararları

Kalorifer böceği tifo, verem ve kolera gibi hastalıkların taşıyıcısıdır. Kalorifer böceği hem çeşitli hastalıkların taşıyıcısı olması hem de bakteri ve mikrop yayılmasını kolaylaştırması açısından zararlı bir böcektir.

Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri

Bilim ilaçlama olarak kalorifer böceği problemi görülen alanlarda hem sıvı hem de jel ilaçlama uygulaması yapıyoruz.

Sıvı İlaçlama: Sıvı ilaçlamada sıvı ilaç kalorifer böceği problemi görülen alanın her yerine detaylı bir biçimde uygulanmaktadır. Sıvı ilaç pompayla püskürtme yöntemiyle uzman ekibimiz tarafından kalorifer böceğinin saklanmış veya yuva yapmış olabileceği alanlara detaylı bir şekilde uygulanır.

Bilim ilaçlama olarak hem kokulu hem de kokusuz ilaçlama yapıyoruz.

Kokulu İlaçlama: Kokulu ilaçlama uygulamasının süresi ilaçlanacak yerin büyüklüğüne göre farklılık gösterebilmekle birlikte ilaçlama genellikle 15-20 dakika sürmektedir. İlaçlama sonrası ilaçlanan alanın 2 saat kapalı tutulması ve 2 saatin ardından alanın 30-45 dakika havalandırılması gerekmektedir.

Kokusuz İlaçlama: Kokusuz ilaçlama uygulamasının süresi ilaçlanacak alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilmekle birlikte ilaçlama 15-20 dakika sürmektedir. İlaçlama sonrası ilaçlanan alanın 30-45 dakika havalandırılması yeterli olmaktadır.

Jel İlaçlama: Jel ilaçlama kokusuz bir yöntemdir, ilaçlama esnasında evden ayrılmanız gerekmez. Jel ilaç mutfak dolaplarına silikon tabancası veya şırınga ile mercimek tanesi büyüklüğünde uygulanmaktadır. Jel ilaçtan yiyen kalorifer böceği yuvasına döner ve yuvasında belli bir süre sonra ölür. Diğer kalorifer böceklerinin ölü kalorifer böceğinden beslenmesi yoluyla kalorifer böceklerinin tümünün ölümü gerçekleşmektedir. Jel ilaç 3 ay boyunca bozulmadan kalmaktadır. Jel ilaç sonradan çatlayan kalorifer böceği yumurtaları üzerinde de etkili olmaktadır.

Kalorifer Böceği İlaçlama Öncesi Yapılması Gerekenler

İlaçlama öncesi tek yapmanız gereken şey ambalajı açık gıda maddelerinin (yarım paket makarna veya yarım paket pirinç gibi) ağzını kapatmak ya da dolaba kaldırmaktır. Eşyalarınızı kaldırmanıza veya dışarıya çıkartmanıza gerek yoktur. İlaçlama öncesi herhangi bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur.

Kalorifer Böceği İlaçlama Sonrası Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

İlaçlama sonrası en az bir hafta boyunca ıslak temizlik (paspas, vileda gibi) yapılmamalıdır, çünkü en az bir hafta boyunca ilacın kalorifer böceği üzerindeki etkisi devam edecektir. İlaçlama sonrası kuru temizlik yapılabilir, mutfak tezgahı ve orta alanlar dip – köşe olmamak koşuluyla silinebilir.

Kalorifer böceği ilaçlamasının ardından evinizi gün boyu terk etmenize gerek yoktur.

Kalorifer böceği, kalorifer böceği ilaçlama ve kalorifer böceği ilaçlama yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için 7/24 çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Bilim ilaçlama olarak İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Ankara’da hizmet vermekteyiz.

Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi haşere ve kemirgenlere  karşı koruyacaktır.

Bilim Böcek İlaçlama, Çözümler Sistemi.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!