Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Karınca İlaçlama Yöntemleri

Karınca İlaçlama Yöntemleri

Karınca Hakkında Kısa Bilgi

Yaklaşık olarak 14.000 türü bulunan karınca yoğunluğu çoğunlukla yaz aylarında görülmektedir. Karıncalar koloni halinde yaşar, kolonideki her karıncanın belli bir işlevi vardır. Karıncalar uyum içinde çalışan ve belli bir düzen içinde yaşayan böcek türlerindendir. Karıncalar koloni halinde yaşadıkları için karıncaların kontrol edilmesi oldukça zordur. Karıncalar genellikle mutfak, fırın, cafe gibi gıda maddelerinin bulunduğu alanlarda yoğun olarak görülebilmekle birlikte çok çeşitli alanlarda görülebilmektedir.

Karınca İlaçlaması Yaptırmak Neden Önemli?

Karınca ısırığı cildinizin tahriş olmasına neden olabilmektedir. Ayrıca karıncalar evinizdeki / iş yerinizdeki gıdaların içerisine girerek size mikrop bulaştırabilir, gıda zehirlenmesine neden olabilir. Bu nedenle karınca sorunu olan alanların ilaçlanmasının ihmal edilmemesi gerekmektedir.

Karınca Problemini Çözmek İçin Kullanılan Yöntemler

Her ne kadar karınca problemini çözmeye yönelik olarak karıncaların bulunduğu alanlara tarçın dökme, küp şeker koyma, bir kapta sirke veya su koyma gibi yöntemler kullanılsa da bu yöntemler karınca sorununu kökten çözmek açısından yeterli olmamaktadır.

Karınca İlaçlamada En Etkili Yöntem

Bilim İlaçlama olarak karınca ilaçlamada en etkili yöntem olan sıvı ilaçlama yöntemini kullanmaktayız. Karıncaların yuva yaptıkları ve saklandıkları bölgeler uzman ekibimiz tespit edildikten sonra sıvı ilaç püskürtme yoluyla karıncaların bulunduğu bölgelere detaylı bir şekilde uygulanmasıyla sıvı ilaçlama uygulaması gerçekleştirilmektedir. Uzman ekibimiz tarafından yapılan sıvı ilaçlama uygulaması karınca probleminizi çözmek için en etkili yöntemdir.

İlaçlama Sonrası Yapılması Gerekenler

Sıvı ilaçlama yapılan alanın 2 saat kapalı tutulması ve 2 saatin sonunda 30-45 dakika havalandırılması yeterli olmaktadır. Evinizi / iş yerinizi havalandırdıktan sonra gün içerisinde kullanabilirsiniz.  Uzman ekibimiz tarafından uygulanmış olan ilacın karıncalar üzerindeki etkisi 1 hafta ile 10 gün arası devam etmektedir. Bu nedenle en az 1 hafta veya 10 gün ilaçlama yapılan alanda ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. Kuru temizlik yapılabilir, orta alanlar ve mutfak tezgahı silinebilir.

Karınca problemi yaşıyorsanız, 7/24 çağrı merkezimizden arayabilir, karınca ilaçlama ve karınca ilaçlama yöntemlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi karıncalara karşı koruyacaktır.

Bilim Böcek İlaçlama, Çözümler Sistemi.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!