Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Karıncalar Neden Evlerimize Girer?

Karıncalar Neden Evlerimize Girer?

Evimde Neden Karınca Var?

Karıncalar koloniler halinde, iş birliğine dayalı olarak yaşar. Kolonideki bazı karıncaların görevi de yiyecek bulmak ve yuvaya taşımaktır. Evlerimiz de onlar için eşi bulunmaz besin kaynaklarıdır. Bu nedenle karıncalar, evlerimize girerler; ulaşabildikleri kaynaklardan su ve gıda temin eder, yuvalarına taşırlar.

Karıncaların En Sevdiği Yiyecekler

1.) Şeker: Karıncalar şekeri ve şekerli yiyecekleri çok sever. Yere bir parça şeker koyarsanız, dakikalar içinde karıncaların etrafında toplandığını görebilirsiniz.

2.) Çöpler: Ağzı açık bırakılan çöpler, karıncalar için yuvalarına taşıyabilecekleri gıdalardır. Çöpe atılan gıdaların kokularını alırlar; kaynaklara ulaşmak için evlerimize girerler.

3.) Kırıntılar / Yemek Artıkları: Karıncalar yere düşen kırıntıları toplayarak yuvalarına taşırlar. Mutfaktaki yemek artıkları, yıkanmamış bulaşıkların üzerindeki artıklar da onlar için yuvalarına götürebilecekleri yiyeceklerdir. Karıncalar bu nedenle en sık mutfaklarda görülürler.

4.) Su (Nem): Karıncalar yaşamak için aynı zamanda suya da ihtiyaç duyarlar. Mutfak ve banyo lavabosu ve çevresi onlar için su kaynaklarıdır.

5.) Bitkiler: Evimizde bulunan bitkiler, hem toprağının nemli olması nedeniyle hem de yaprakların üzerindeki mantarlarla beslendikleri için karıncalar için besin kaynağıdır.

 

Karıncalardan Kurtulmak için Ne Yapmalıyım?

Karıncalardan evimizi arındırmak için bazı önlemler alabiliriz:

1.)  Karıncaların çok sevdiği şekeri ve şekerli gıdaları açıkta bırakmamalıyız. Yere düşen yemek artıklarını ise bekletmeden temizlemeliyiz.

2.) Çöp kovalarımızın ağzını kapalı tutmalı, çöplerimizi çok biriktirmemeliyiz.

3.) Yere düşen kırıntıları, yemek artıklarını bekletmeden temizlemeli, ortada karıncalar için besin maddesi olabilecek yemek artıklarını bırakmamalıyız. Mutfakta biriken, üzerinde yemek artıkları bulunan bulaşıkları da bekletmeden yıkamalıyız.

4.) Banyo ve mutfak lavabolarımızı ıslak bırakmamalı, sık sık kurulamalıyız. Bu, karıncalar için su kaynağı olan lavabolardan ve çevresinden karıncaları uzak tutacaktır.

5.) Evimizdeki bitkileri eğer varsa balkonumuzda veya açık alanlarda bulundurmak, karıncaların eve girme ihtimalini azaltacaktır.

 

Tüm bu önlemleri almanıza ve gerekli hijyeni sağlamanıza rağmen yine de karınca problemi yaşıyorsanız ve sorununuz devam ediyorsa profesyonel böcek ilaçlama hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz. Tek seferde karınca sorununu çözüyoruz. Bilim Böcek İlaçlama, İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya ve Kocaeli’de, 7/24 karınca ilaçlama hizmeti vermektedir. Karıncalar, karınca ilaçlama, karınca ilaçlama yöntemleri ve daha fazlası hakkında bilgi almak için 7/24 çağrı merkezimizi hemen arayabilirsiniz.

Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi karıncalara karşı koruyacaktır.

Bilim Böcek İlaçlama, Çözümler Sistemi.

 

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!