Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

KÜÇÜKÇEKMECE SİVRİSİNEK İLAÇLAMA

KÜÇÜKÇEKMECE SİVRİSİNEK İLAÇLAMA

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Küçükçekmece ilçesindeki Küçükçekmece Böcek İlaçlama, her türlü haşere ile mücadele için hizmet vermektedir. Bütün böcek türlerinde olduğu gibi sivrisinek ilaçlama uygulamalarımızda da başarı oranımız oldukça yüksektir. Kesintisiz hizmet veren firmamız, 7/24 Küçükçekmece ilçesinin tüm mahallelerine ilaçlama yapmaktadır.

Küçükçekmece ilçesinde en çok karşılaştığımız haşere türlerinden biri de sivrisineklerdir.

SİVRİSİNEKLERİN YAPISI VE YAŞAM ALANLARI

Sivrisinekler, genelde yaz mevsiminde gerçek bir bela olan küçük kan emici böceklerdir. Genelde uzun ince bacakları olan sivrisineklerin gövdeleri ve kanatları pullu bir yapıya sahiptir. Yetişkin bir sivrisineğin boyutu 3 – 9 cm arasındadır. Kanla beslenen bu böcekler, avına yaklaşırken çıkardığı vızıltılı sesleriyle tanınır. Sivrisinekler, sanılanın aksine hangi evrede olursa olsun kışın da yaşayabilirler. Sivrisinek yumurtaları su bulunan her türlü ortamda gelişebilir. Dişi sivrisinekler yavrularını besleyebilmek için kan emerler. Erkek olanlar ise besinlerini çiçekler ve meyvelerdeki nektardan bulur. Yetişkin sivrisinekler 15 km’den fazla uçabilir.

Bu böceklerin yaşamlarının başlangıcı, su ile doğrudan bağlantılıdır. Sivrisinekler, genellikle yavaş hareket eden veya durgun suyun olduğu nemli ve gölgeli yerleri severler. En yoğun şekilde su kaynaklarının yakınında, özellikle durgun suya sahip olan alanlarda bulunurlar. Üremek ve gelişmek için tüm sivrisinekler su ister. Yumurtalarını hızlı akan sulara ve nehirlere bırakmazlar. Su birikintilerini, durgun ve yeşilimsi suları ararlar.

SİVRİSİNEKLER NASIL KAN EMER?

Sivrisinekler, etraflarındaki canlıları ısılarına göre algılarlar. Sıcağı gördüklerini rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Isı ve dokunma algıları o kadar hassastır ki, karanlık bir odada sivrisinekler damarlarınızdaki kanı görebilir. Vücudunuzdaki kanı emmek için, bir şırınga yapısına benzeyen hortumunu çıkarır ve cildinizi deler. Delme aleti, bir sivrisineğin üst ve alt çenelerinden oluşan altı kesici bıçağa sahip karmaşık bir cerrahi sisteme benzer. Damarınızı kesme işlemini yaptıktan sonra, hortum yoluyla kanınızı emmeye başlar.

Onlarla savaşmak son derece zordur. Bunun sebebi çok hızlı üremeleri ve son derece hareketli olmalarıdır.

Birçok hastalığın taşıyıcısı olan bu haşerelerden kurtulabilmek için Küçükçekmece Böcek İlaçlama, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

SİVRİSİNEKLERİN ZARARLARI

Kan emen böcekler olarak sivrisinekler, binlerce yıldır insanları öldürmekten sorumlu, bilinen en ölümcül zararlılardan biridir. Kan emici sivrisineklerin ısırıklarla bulaşabilen 50’den fazla ölümcül olabilen, viral ve bakteriyel enfeksiyona ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Sivrisinekler, bulaşıcı hastalıkların yayılmasıyla her yıl milyonlarca insanı öldürmeye devam etmektedir.

Önlem alınmaz, ilaçlama yapılmazsa ve bir su kaynağına veya büyük bir göle yakınsanız güzel yaz akşamlarınız cehenneme dönüşebilir. Bu böcekler, hastalıkları bulaştırmanın yanı sıra acı verici bir şekilde ısırırlar. Bu ısırıklar, cildinizde kaşıntıya sebep olabilir. Masanıza dadanan bir sivrisinek dışında, hoş bir akşam yemeğinizi çok az şey bozabilir. Eviniz yeşilliğin çok olduğu alanlara daha yakın ise durum çok daha kötüdür.

SİVRİSİNEK İLAÇLAMA

Ev, iş yeri, apartman, site, fabrika, bahçe, okul, pastane, lokanta gibi her türlü açık ve kapalı alanda sivrisinek ilaçlama işlemini gerçekleştiriyoruz. Uzman teknisyenlerimizden oluşan Küçükçekmece Böcek İlaçlama ekibimizle sivrisinek ilaçlama uygulamalarımızda genellikle sıvı ilaçlamalar yapıyoruz. Pompa ve spreyleme tekniği ile yaptığımız bu uygulamalarımızı, doğru periyodlarda gerçekleştirdiğimiz takdirde kesin çözümler alıyoruz.

Sinek ilaçlama hakkında daha detaylı bilgi için 7/24 bizlere 0850 808 87 11 numaralı Küçükçekmece Bilim İlaçlama çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!