Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

SANCAKTEPE GÜVE İLAÇLAMA

SANCAKTEPE GÜVE İLAÇLAMA

GÜVE İLAÇLAMA,

İstanbul’un her ilçesinde verdiğimiz böcek ilaçlama hizmetimizi Sancaktepe ilçemizde de en profesyonel şekilde siz müşterilerimize sunmaktayız.

Sancaktepe Böcek İlaçlama, ekibimiz alanında kendini geliştirmiş uzman teknisyenlerimizden oluşmaktadır.

Karşımıza haşere sorunu olarak en çok çıkanlardan birisi de güve problemidir.

GÜVE NEDİR?

Genel olarak evlerde yaygın olarak karşımıza çıkan güveler odun, kumaş, kürk ve kıyafetlere musallat olurlar. Bu haşereler küçük ve parlak renktedirler. Bunların beyazımsı olan tırtılları sık dokulu ağdan yuvalarda yaşar. Yün kumaşları, kürkleri, tüyleri, kazak ve elbiselerinizi kemirir. Halı güvesi, buğday güvesi ve kürk güvesi en zararlıları olan güve çeşitleri arasındadır.

GÜVENİN VERDİĞİ ZARARLAR

Dünyanın her yerinde bulunan buğday güvesi, ambar ve tarlalardaki buğday ve mısıra dadanır. Güve tarafından kemirilmiş buğdayla yapılan ekmek, sağlık için oldukça tehlikelidir.

Kısa uçuşlar yapan ince kanatlı bu küçük kelebekler mutfak dolaplarınızda, kiler ve daha çok yiyecekleri sakladığınız alanlarda aktif olurlar. Bu böceklere müdahale edilmezse hızlıca çoğalabilir ve yiyecek ile giysilerinize zararlar verebilir.

Bu haşerelerin halılarda, perdelerde ve döşemelerde de çeşitli zararlar verebildiği görülmektedir.

Güvelerin gelişimi için yaklaşık 20 – 25 C sıcaklık, karanlık ve %70 oranında nemli bir ortam yeterli olacaktır. Kapalı ve havasız şekilde duran eşyalar, oluşturdukları nemli ortam sebebiyle güvelerin üremesi için uygun koşul yaratırlar.

Bir dişi güvenin yaklaşık 300 kadar yumurta bıraktığı bilinmektedir. Larvaların gelişimi 41 hafta sürer, bu süre zarfında kilerde veya dolabınızda buldukları her şeyi kemirir ve her şeyi istila eder. Sancaktepe Böcek İlaçlama olarak Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımızla verdiğimiz hizmet ile sizi bu zararlı haşerelerden kurtarabiliriz.

EVİNİZDE GÜVE OLDUĞUNU NASIL ANLARSINIZ?

Güve larvaları kumaşlarda düzensiz şekilli deliklere neden olur.

Evinizde küçük güve tırtılları (larvalar) görebilirsiniz.

Tırtılların içinden güve olarak çıktığı kozaları da görmek mümkündür.

GÜVE İSTİLASININ ÖNLENMESİ

Güve istilasını önleyebilmek için öncelik olarak ilk müdahale, içinde yaşadığınız ortama giren giyim eşyalarının veya gıda malzemelerin dikkatli bir şekilde kontrol edilmesinden oluşur.

Güveler sıcak ve nemli alanları tercih eden böceklerdir. Bu nedenle kumaşları ve kıyafetleri temiz ve dezenfekte edilmiş yerlere ve düşük ısılı, kuru ortamlara yerleştirmek yararlı bir strateji olacaktır.

Güve istilası çok kısa sürede hızlı bir şekilde gerçekleşen bir durumdur. Böyle bir durumda profesyonel böcek ilaçlama firmalarından destek almalısınız. En kaliteli güve ilaçlama hizmetini yılların verdiği deneyimle sunan Sancaktepe Böcek İlaçlama ekibimizden güve ilaçlama hizmeti alarak evinizdeki güvelerden kesin ve en hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Sancaktepe İlaçlama, 0850 808 87 11 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilir, güve ilaçlama yöntemlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!