Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
 • Whatsapp

  0532 765 94 98

 • Bizi Arayın

  0850 808 87 11

 • E-Posta

  info@bilimilaclama.com

 • İletişim

SARIYER SALYANGOZ İLAÇLAMA

SARIYER SALYANGOZ İLAÇLAMA

SARIYER SALYANGOZ İLAÇLAMA

Sarıyer böcek ilaçlama firmaları arasında en çok tercih edilen firma olarak, müşterilerimize daima en profesyonel hizmeti vermekteyiz.

İstanbul’un en kalabalık ve yeşil alanlarının en çok bulunduğu ilçelerden biri de Sarıyer’dir.  Salyangozlar çabuk üreyen, kısa zamanda genellikle bahçe ve yaşam alanlarınızı istila eden zararlı canlılardır

Amatör firmalardan destek almak hem zaman kaybına hem de parasal anlamda zarara uğratmaktadır. Bu durumda alanda böcek kontrolünü sağlamak zorlaşacaktır. Sarıyer Böcek İlaçlama hizmetimizle salyangoz probleminize son verebilmeniz ve yapılan uygulama yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi edinebilmek için çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

SALYANGOZLARIN YAPILARI

Salyangoz yumuşakçalar familyasına ait ayaksız, sürünerek hareket eden iskelet sistemleri olmayan türlerdir. Salyangozların 4 adet anteni bulunmaktadır. Kabuk ve vücutları arasında sümüklü bir sıvı ayak kısımlarına dökülerek salyangozun rahatça ilerlemesini sağlar. Salyangozlar ortalama 3 ile 15 yıl arasında yaşam sürdürürler. Türlerinin herhangi biriyle çiftleşebilir, çünkü salyangozlar hem erkek hem dişidir. Kafalarını topraktaki bir deliğe sokarak yumurtlarlar.

SALYANGOZLARIN YAŞAM ALANLARI

Salyangozlar, tatlı sularda, denizlerde ve hemen hemen bütün çevrede görülebilen haşerelerdendirDaha çok nemli yerlerde bulunurlar ve yağışın bol olduğu, havanın tam soğuk olmadığı sonbahar aylarında sürekli olarak görülürler.

SALYANGOZLARIN ZARARLARI

Daha çok bitkilerin veya duvarların üzerinde görmeye alışık olduğumuz salyangoz sürüleri, özellikle bitkilere zarar vermeleri ile bilinir. Bu sürüngenler genellikle çiçekleri veya ağaçların taze yapraklarını yemekle meşgul olurlar.

En çok tarımla geçimlerini sağlayan kişilere zararı dokunmakta olan salyangozlar;

 • Bitkileri yiyerek kuruturlar.

 • Sebze ve meyvelerin çürümesine sebep olurlar.

 • Yapışkan sümüklü bir yapıya sahip oldukları için çok sayıda mikrobu barındırırlar.

 • Genelde tarım ürünlerinin üzerlerinde gezindikleri için, tuttukları mikropları sebze ve meyvelere bulaştırırlar.

Belirgin olarak insan sağlığına olumsuz yoktur. Fakat görüntü olarak insanların oldukça rahatsız edebilir. Salyangozlar, çevredeki bitkilere zarar verdiği için, maddi anlamda daha fazla sıkıntıya sebebiyet vermektedir.

SALYANGOZLA MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Salyangozlardan kurtulmak için tek yöntem alanında uzman bir firmaya ilaçlama yaptırmaktır. Salyangoz ilaçlama esnasında da sıvı ilaçlar kullanılmaktadır. Salyangozlardan, tek seferde ilaçlama yapılarak kurtulmak mümkündür. Sarıyer Böcek İlaçlama olarak, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla hizmetimizden faydalanabilmek için 7/24 0850 808 87 11 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!