Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Şişli Tahtakurusu İlaçlama

Şişli Tahtakurusu İlaçlama

İstanbul ‘un en iyi böcek ilaçlama firması Şişli Tahtakurusu İlaçlama, olarak, diğer haşere türlerinde olduğu gibi, tahtakurusu uygulamalarında da kesin çözümler üretmekteyiz.

Tahtakurusu Nedir?

Tahtakurusu, genellikle kızılımsı kahverengi renklerinde, kan ile beslenen bir haşere türüdür. Genellikle 5 mm ile 7 mm boyutlarında olan bu küçük böcekler, araştırmalara göre 1 saat içerisinde 30 tane yumurta üreterek çok hızlı çoğalmaktadır. Kanatları bulunmamaktadır. Hava durumundan bağımsız, sıcak veya soğuk olan her alanda yaşam faaliyetlerini sürdürebilmektedirler.

Geceleri aktif olan tahtakuruları, konukçularına genelde bu saatlerde yanaşırlar. Diğer adıyla yatak böcekleri, adından da anlaşılacağı üzere dinlenmek ya da uyumak için uzandığınız yatak ve koltuklarınızı istila ederek sizi huzursuz ederler. Genellikle ısırık izleri, vücutların üst kısımlarında, kollar, omuzlar ve boyun bölgelerinde olmaktadır. Isırılan bu bölgelerde şişkinlik, kızarıklık ve kaşıntıya bağlı olarak yaralar oluşmaktadır.

Hijyenik olmayan koşullar ile hiçbir alakası olamayan bu böcekler, bazen yeni aldığınız 2. el bir eşya bazen de komşu daire vasıtası ile alana giriş yapabilmektedirler.

Yatak böceklerinin varlığının bir diğer kanıtı, giysiler ve yatak nevresimlerinizin üzerindeki kan lekeleridir.

Tahtakurusu Zararları Nedir?

İnsan sağlığına hiçbir zararı olmadığı söylense de durum hiç de öyle değildir. Bu haşereler, besin kaynağı buldukları yerde saatlerce, hatta günlerce kendilerini belli etmeden alanda yaşayabilirler. Kan emdikleri sırada çok sayıda bakteri ve mikrobu da yayarak çeşitli hastalıkların oluşmasına sebep olabilirler. Isırıkları sebebi ile vücudunuzda oluşan şişkinlik ve kaşıntılar, psikolojik olarak olumsuz yönde etkilenmenize sebep olabilmektedir.

En iyi ilaçlama şirketi, Şişli Böcek İlaçlama, profesyonel bir uygulama gerçekleştirerek, sizi bu zararlı haşerelerden tamamıyla kurtarıyor.

Tahtakurusu ile Mücadele

Bireysel ilaçlama, yöntemleri bu haşereleri yok etmekte kesinlikle faydalı olmamaktadır. Reçetesiz alınan ilaçlar alandaki böceği bitirmez ve sizi zaman kaybına uğratarak çoğalmasına sebep olur.

Tahtakurusu problemi ile karşılaşmanız durumunda derhal profesyonel bir ilaçlama şirketinden yardım almanız gerekmektedir. Evinizi / iş yerinizi istila eden bu böcekler, üreme gerçekleşmeden kontrol altına alınmazsa büyük problemlere yol açar. Bu durumda periyodik ilaçlaması yapılsa bile uzun bir süre evinizi / iş yerinizi istila etmeye devam ederler. Böyle durumlarda üremeye bağlı bir kaç müdahale gerekebilmektedir.

Tahtakurularının tam olarak yok edilmesi için larva ve yumurtalarının da ortadan kaldırılması gerekmektedir. Yapılan ilk ilaçlama yalnızca ortamda var olan tahtakurularını öldüreceğinden, evde bulunan yumurta ve larvalar en az 10 gün yaşayacaklardır. Bu nedenle yaklaşık 7 gün sonra tekrar ilaçlama yapılması gerekmektedir.

Şişli Böcek İlaçlama, firması olarak kesin çözüm sağlayan, bir hafta ara ile en az iki periyod olarak ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımız ile gerçekleştirdiğimiz tahtakurusu ilaçlama hizmetimizden faydalanabilmek için 0850 808 87 11 iletişim numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!