Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta Kurdu nedir?

Tahta kurdu iki adet kanada sahip olan ve vücudu ince kısa kıllara sahip olan bir böcek/haşere türüdür. Tahta kurdu serin ve nemli ortamları sever. Tahta kurdu çoğunlukla geceleri aktif olan bir böcektir. Tahta kurdu genellikle kızılımsı, haki, siyah veya kahverengi renktedir.

Tahta Kurdunun Zararları

Tahta kurdunun insanlara fiziksel herhangi bir zararı yoktur, insanları ısırmaz. Tahta kurdu ahşap mobilyalara ciddi zararlar vermektedir. Tahta kurdu ahşap mobilyalarınızı oyarak ve kemirerek mobilyalarınızda küçük deliklere yol açar. Tahta kurdu ahşap mobilyaları kemirdiği için mobilya kurdu ve ahşap kurdu olarak da adlandırılmaktadır.

Tahta Kurdu İlaçlama Öncesi Yapılması Gerekenler

Tahta kurdu ilaçlama öncesi tek yapmanız gereken şey ambalajı açık gıda maddelerini dolaba kaldırmak veya kapalı bir kutuya koymaktır. İlaçlama öncesi herhangi bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur.

Tahta Kurdu İlaçlama

Tahta kurdu ilaçlamasında sıvı ilaçlama uygulaması yapıyoruz. İlaçlama uzman ekibimiz tarafından profesyonel bir biçimde detaylı olarak yapılmaktadır. Tahta kurdu ilaçlamasında sıvı ilaç pompa yardımıyla püskürtme veya Sisleme denilen ULV yöntemiyle uygulanmaktadır. Tahta kurdu ilaçlamasında en etkili yöntem olan sıvı ilaçlama uygulamasını yapmaktayız. Sıvı ilaçlama uygulamasını kokulu da kokusuz da yapmaktayız. Kokulu ve kokusuz ilaçlamaların aralarında etki açısında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama uygulamalarının süresi alanın büyüklüğüne göre farklılık gösterebilmekle birlikte, ilaçlama genellikle 15-20 dakika sürmektedir. İlaçlama esnasında ekibimizin yanında durmamanız gerekir.

İlaçlama Sonrası Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

İlaçlama sonrası evinizi/iş yerinizi tüm gün boyunca terk etmenize gerek yoktur. Tahta kurdu ilaçlamasında kokulu ilaçlama uygulaması yapıldıysa alanın 2 saat kapalı tutulması ve ardından yarım saat havalandırılması yeterlidir. Kokusuz ilaçlama uygulaması yapıldıysa ilaçlama sonrası alanın yarım saat havalandırılması yeterli olmaktadır.

İlaçlama sonrası ilaçlama yapılan alanda kuru temizlik ve dip-köşe olmamak koşuluyla mutfak tezgahınızı, sık kullandığınız orta alanları silebilirsiniz. Ancak ilaçlama sonrası bir hafta kesinlikle dip-köşe ıslak temizlik yapmamalısınız. Çünkü tahta kurdu ilaçla temas ederek ölmektedir ve bir hafta boyunca ilacın tahta kurdu üzerinde etkisi devam edecektir.

İlaçlamada kullanmış olduğumuz ilaçların insan sağlığı açısından herhangi bir zararı yoktur. İlaçlarımız Dünya Sağlık Örgütü(WHO) ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatlı ilaçlardır.

Tahta kurdu, tahta kurdu ilaçlama, tahta kurdu ilaçlama yöntemleri hakkında bilgi almak için 7/24 çağrı merkezimizi arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 

Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi böcek, haşere ve kemirgenlere  karşı koruyacaktır.

Bilim Böcek İlaçlama, Çözümler Sistemi.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!