Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

ÜSKÜDAR ARI İLAÇLAMA

ÜSKÜDAR ARI İLAÇLAMA

ARI İLAÇLAMA,

İstanbul’daki en iyi arı kontrol şirketi Üsküdar Arı İlaçlama en son teknolojileri kullanarak her türlü arı kontrolünü sağlamaktadır.

ARILAR VE YAŞAM DÖNGÜLERİ

Arılar Antarktika hariç tüm dünyaya yayılmış ve türleri 20.000’den fazla olduğu tahmin edilmektedir. Arıların vücudu baş, göğüs ve karın olmak üzere üç kısımdan oluşur. Vücutları yumuşak ve yoğun bir tüy örtüsüyle kaplıdır. Tüylerinin rengi türe göre değişmektedir. İki çift saydam zar şeklinde kanatları bulunmaktadır.

Türkiye’ deki en yaygın olarak bilinen yaban arısı diğer adıyla eşek arısı, genellikle sarı ve siyah çizgili ve oldukça iri yapılı bir haşere türüdür. Boyutları 23 – 30 mm kadardır. Yeryüzünde geniş bir dağılım gösteren yaban arıları, kovanlarını genellikle çatı, davlumbaz, panjur gibi alanlara yaparlar. Eşek arıları ağızlarında bulunan dişleriyle ısırır. Fakat kendini tehlikede hissettiği vakitlerde iğnesini kullanabilir. Bu iğne zehirlidir. Arı sokması çok ciddi problemlere ve ağır alerji tepkilerine sebep olabilir.

YABAN ARILARININ ZARARLARI

Yaban arıları, koloni şeklinde yaşarlar ve bulundukları alanı kolaylıkla istila edip yaşam ortamımızı sıkıntıya sokarlar.

Tüm alanlar eşek arısı tarafından hedef alınabilir. Evler, apartmanlar, marketler, depolar, fabrikalar, kamu binaları, oteller, parklar, bahçeler, ofisler vb. alanlar her an eşek arısı tarafından istilaya uğrayabilir.

Eşek arısı sokmalarıyla insanlara ciddi sorunlar yaratır. Yaban arısı sokmaları ağrılıdır, şişmeye ve bazen alerjik reaksiyonlara neden olur. Evde veya işte bir yaban arısı kovanı olması durumunda, onu yok etmek için profesyonel bir ilaçlama firması ile anlaşılmalıdır. Üsküdar Böcek İlaçlama, bu konuda uzman teknisyenleri ve Sağlık Bakanlığı onaylı, ruhsatlı ilaçlarıyla gerçekleştirdiği arı ilaçlama hizmetinde % 100 başarı elde etmektedir.

ARI İLAÇLAMA,

Üsküdar Bilim İlaçlama ’yı en iyi firmalardan biri yapan pek çok sebep vardır ve bu faktörlerden ilki, arı ve her türlü böcekle mücadele işinde uzmanlaşmış kadrosudur. Şirketimiz diğer haşere türleri dışında, arıları kontrol etme ve onlardan tamamen kurtulma konusundaki engin tecrübesiyle de öne çıkmaktadır.

Arı ilaçlaması için yapılacak ilk şey, kovanın ortadan kaldırılmasıdır. Bu durum çok tehlikeli olduğundan kesinlikle profesyonel bir yerden destek alınması gerekmektedir. Eğer arı kovanı ulaşılabilecek yerde ise kovanı alıyor ve spreyleme veya pompa tekniği ile arı ilaçlama işlemini yapıyoruz. Kovan alımı sırasında çatının veya panjurun sökülmesi gerektiğinde bu işlem için işi bilen kişiler tarafından çatının sökülmesi veya açılması gerçekleştikten sonra kovanı bulunduğu yerden alıyor ve ilaçlama işlemine o şekilde devam ediyoruz. Eğer arı kovanı ulaşılamayacak yerde ise ilaçlama uygulamasını ULV tekniği ile yani soğuk buhar yöntemi ile gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz tüm arı ilaçlama uygulamalarımız garantilidir.

Üsküdar Bilim İlaçlama 0850 808 87 11 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilir, garantili arı ilaçlama yöntemlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!