Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

VİRÜSE KARŞI DEZENFEKSİYON UYGULAMALARI

VİRÜSE KARŞI DEZENFEKSİYON UYGULAMALARI

VİRÜSE KARŞI DEZENFEKSİYON UYGULAMALARI

Dezenfeksiyon: Hastalık yapıcı mikroorganizmaların, insan vücudunun dışında fiziksel ve kimyasal metodlarla öldürülmeleri işlemidir. Dezenfeksiyon işlemi; hastalık kaynakları olan insan ve hayvanların vücutlarından çıkan ve içlerinde hastalık yapıcı mikroplar bulunan bütün boşaltım ve salgı maddelerine, bunlarla bulaşmış çamaşır, elbise, eşya ve diğer malzemeye, bu mikroplarla kirlenmiş veya kirlenmiş olması ihtimali bulunan ellere, yenilen, içilen maddelere ve bunlarla ilgili kaplara, eşyalara da uygulanır.

Dezenfeksiyon uygulamaları açık, kapalı her alana uygulanabilir. Dezenfeksiyon uygulamaları alanında eğitilmiş ve uzman, deneyimli yetiştirilmiş personel tarafından yapılmalıdır. Bir ortam mikrop içeriyorsa septik, içermiyorsa aseptik ortak olarak tanımlanır. Gıda üretimi ve ameliyatlar aseptik ortamlarda yapılır. Bu ortamlarda dezenfeksiyon uygulamalarının gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Sadece bu ortamlarda değil her ortamda dezenfeksiyon uygulamaları gerçekleştirilmelidir. Son zamanlarda ortaya çıkan ve tüm dünyada kırımızı alarm verilen corona virüsüne karşı korunmak için ve virüsün yayılmasını önlemek için geç kalınmadan, düzenli olarak dezenfeksiyon uygulamaları gerçekleştirilmelidir.

Dezenfeksiyon işleminde kullanılan maddelere dezenfektan denir. Bunlar genellikle kimyasal maddelerdir. Bugün birçok kimyasal dezenfektan madde kullanılmaktadır.

Fakat iyi bir dezenfektan madde; mikropları öldürebilmeli, suda eriyebilmeli, insanlara zararlı olmamalı, nüfuz kabiliyeti fazla olmalı, tesiri sabit olmalıdır. Kimyasal dezenfektanlar kafi miktarda, tekniğine ve tatbik süresine uygun olarak kullanılmalıdırlar.

Bizler en iyi ilaçlama şirketi olarak dezenfeksiyon uygulamalarımızı alanında uzman teknisyen ekiplerimiz ile gerçekleştiririz ve her zaman kaliteli ilaçlar kullanırız.

Çeşitli kimyasal maddeler şu şekilde uygulanırlar, dezenfekte edilecek eşya ve malzemenin dezenfektan sıvılar içerisine batırılması, dezenfekte edilecek yüzeylere bu maddelerin bir tabaka halinde sürülmesi, dezenfektan sıvıların püskürtülmesi ile dezenfeksiyon uygulamalarımızı gerçekleştiririz.

Sizlerin ve ailenizin sağlığını korumak, corona virüsünün ülkemizde yayılmasını engellemek için 7/24 hiç durmadan, son kalite dezenfektan ilaçlarımız ve alanında uzman teknisyenlerimiz ile dezenfeksiyon uygulamalarımızı gerçekleştiririz.

Hizmetlerimizden yararlanmak için bizlere 7/24 çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!