Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Karafatma Böceği Nerelerde Yaşar, Neden İlaçlama Yaptırmak Gereklidir?

Karafatma Böceği Nerelerde Yaşar, Neden İlaçlama Yaptırmak Gereklidir?

Karafatma Böceği Nerelerde Yaşar, Neden İlaçlama Yaptırmak Gereklidir?

Karafatma Böceği Hakkında Bilgi

Karafatma böceği ışıktan kaçan ve karanlığı seven bir böcektir. Bu nedenle karafatma böceği çoğunlukla geceleri aktif olmaktadır. Karafatma böceği banyo, bodrum, garaj, havalandırma ve duvar çatlakları gibi alanlarda yaşar. Karafatma böceği siyah mat renktedir. Karafatma böceği çok kısa sürede onlarca yumurta bırakabilen ve kendini tehlikede hissettiği anda kötü kokular salgılayan bir böcektir.

Karafatma Böceğinin Zararları

Karafatma böceği çeşitli mikropların taşıyıcısı durumunda olduğu için mikrop bulaştırabilmektedir. Bu nedenle karafatma böceği insan sağlığı açısından zararlı bir böcek türüdür. Karafatma problemi görülen alanın profesyonel bir şekilde ilaçlanması gerekir. Uzman ekibimiz tarafından detaylı bir şekilde yapılan ilaçlama sayesinde karafatma böceği probleminizi çözmekteyiz.

Karafatma Böceği İlaçlama Öncesi Yapılması Gerekenler

Karafatma böceği ilaçlamasından önce yapmanız gereken herhangi bir hazırlık yoktur. Evdeki veya iş yerindeki her şey günlük düzenindeki haliyle bırakılmalıdır. İlaçlama öncesi tek yapmanız gereken şey yarım paket pirinç veya makarna gibi ambalajı açık gıda maddelerini kapalı bir alana kaldırmaktır.

Karafatma Böceği İlaçlama

Karafatma böceğinin ilaçlamasında kokulu sıvı ilaçlama yaptığımız gibi kokusuz sıvı ilaçlama da yapmaktayız. İlaçlama profesyonel bir şekilde uzman ekibimiz tarafından yapılacaktır. Kokulu ve kokusuz ilaçlamanın süresi alanın büyüklüğüne göre farklılık gösterebilmekle birlikte ilaçlama genellikle 15-20 dakika sürmektedir. Kokulu ve kokusuz ilacın etki açısından bir farkı bulunmamaktadır.

Karafatma Böceği İlaçlama Sonrası Yapılması/Yapılmaması Gerekenler

Karafatma böceği sorunu için kokulu ilaçlama yaptığımızda ilaçlama sonrası ilaçlanan alanın 2 saat kapalı tutulması, ardından da yarım saat boyunca havalandırılması gerekir. Kokusuz ilaçlama yaptığımızda ise alanın yarım saat havalandırılması yeterli olmaktadır. İlaçlama sonrası kuru temizlik yapılabilir, dip-köşe olmamak kaydıyla sık kullanılan orta alanlar ve mutfak tezgahı silinebilir. İlaçlamadan sonra ilacın karafatma böceği üzerinde etkisi devam edeceğinden dolayı en az bir hafta ıslak temizlik yapılmamalıdır.

İlaçlama sonrası evinizi tüm gün boyunca terk etmeniz gerekmez. İlaçlamada kullanmış olduğumuz ilaçlar Dünya Sağlık Örgütü(WHO) ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatlı ilaçlardır. İlaçlarımız zirai ve kimyasal bir ürün içermeyen biosidal ilaçlar olmakla birlikte ilaçlarımız,  herhangi bir iz, leke veya kalıntı bırakmamaktadır. Kullandığımız ilaçlar hem sizin ve çocuğunuzun hem de evcil hayvanınızın sağlığı açısından tehlikeli değildir.

Eğitimli teknisyenlerimiz evinizi ve ailenizi böcek, haşere ve kemirgenlere  karşı koruyacaktır.

 Bilim Böcek İlaçlama, Çözümler Sistemi.

 

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!