Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

Kulağakaçan İlaçlama

Kulağakaçan İlaçlama,

Kulağakaçan böcekler, kahverengi ve sarı renktedirler. Latince isimleri Order Dermaptera olan kulağakaçanlar, ortalama 3 cm boyutundadırlar. Gövdelerinde çift taraflı bir kıskaçları bulunmaktadır. Kulağakaçan böceğinin 6 adet bacağı vardır. Vücut yapıları oldukça incedir ve renkleri parlaktır. Kulağakaçan, hem etçil hem de otçul bir böcek türüdür. Kulağakaçan böceklerin bir sene içerisinde bıraktığı yumurta sayısı 4 ile 5 adet olmaktadır. Bu yumurtaların her birinin içerisinden ortalama 50 adet civarında yavru çıkmaktadır. Kulağakaçan böcek genellikle yeşil alanlarda ve tarlalarda yaşayan canlı türleri içerisindedir. Evlerde ise pencere kenarları veya duvar çatlaklarında görülebilen kulağakaçanlar, ıslak ve serin bölgelerde yaşamayı tercih ederler.

Kulağakaçan Böceğin Zararları

Kulağakaçan böcek türü sanıldığı kadar zararlı bir tür değildir. Kulağa girseler de diğer organlara ulaşamazlar. Zehirli değillerdir ama kulağı ısırabilirler. Isırılan bölgede yangı ve iltihaplara sebep olabilirler. Bu nedenle evlerde ve diğer yaşam alanlarımızda kulağakaçan böcek türü ile karşılaştığımızda gerekli önlemleri almamız son derece önemlidir.

Kulağakaçan Böceği İlaçlama; Nasıl yapılır? Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

İnsan sağlığını olumsuz etkilememesi için ilaçlama yapılmalıdır. Kulağakaçan böcekler için alanın her yerine ulaşacak şekilde sıvı ilaçlama (püskürtme, pompa) yöntemi uygulanarak kesin çözüm alınmaktadır. İlaçlama işlemi 10 ile 30 dakika sürmekte, ilaçlama sonrası ilaçlama yapılan alanın 2 saat kapalı kalması gerekmektedir. 2 saatin sonunda 30-40 dakika alan havalandırıldıktan sonra kullanılabilir.

Bilim böcek ilaçlama, olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Sakarya illerinin tüm bölgelerinde kulağakaçan ilaçlama hizmetimiz vardır. 7/24 ulaşabileceğiniz çağrı merkezimizi arayarak randevu oluşturabilir, böcek ilaçlama, fare ilaçlama, virüs dezenfekte hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

error: İçerik korumalıdır!