Bilim İlaçlama - Çözümler Sistemi! Tüm ilaçlama ihtiyaçlarınız için bizi arayın!
  • Whatsapp

    0532 765 94 98

  • Bizi Arayın

    0850 808 87 11

  • E-Posta

    info@bilimilaclama.com

  • İletişim

SAPANCA TAHTA KURDU İLAÇLAMA

SAPANCA TAHTA KURDU İLAÇLAMA

TAHTA KURDU İLAÇLAMA,

Sakarya ilinde hizmet verdiğimiz bir diğer servisimiz de Sapanca Tahta Kurdu İlaçlama, servisimizdir. Neredeyse tüm ağaç ve her tür ahşap malzemeye, mobilyaya, çatıya zarar verebilen tahta kurdu probleminizden sizi tamamıyla kurtarıyoruz.

TAHTA KURDU NEDİR?

Çoğunlukla rutubetli ve serin iklim şartlarında yaşam faaliyetlerini sürdüren tahta kurdu, oldukça zararlı bir haşere türüdür. Ergin olan böceklerin boyutları genel olarak 2,5 – 5 mm arasında değişmektedir. Verdikleri zararlar ile tanınmaları kolay olan tahta kurtları; mobilya böceği ağaç kurdu, kitap kurdu gibi farklı isimleriyle de bilinmektedir. Renkleri genellikle koyu kırmızımsı ve siyahımsı kahverengidir. Silindirik bir yapıya sahip olan vücutlarındaki bacakları kirli sarı renkli, ince ve kısa tüylerle örtülüdür.

Larvaları ise sarımsı beyaz renkte ve vücutları “C” şeklindedir. Çeneleri koyu renkte ve başları sarımsı kahverengi renklerindedir.

Ergin olan tahta kurtları, genelde ilkbahar ve yazın ortaya çıkarlar. Çiftleşmeden sonra dişiler, yumurtalarını odunların çatlak kısımları ve pürüzlü yüzeylere bırakırlar. Yetişkin olan dişiler tarafından yumurtaların üzerine konulan bir madde sayesinde odun dokusunda değişimler olur, odunun yapısı bozulur ve odunda parçalanmalar görülür. Bu böcekler tarafından çürümeye yüz tutmuş ahşap ve odunlar daha çok saldırıya uğramaktadır. Larvaların gelişmesi için % 70 oranında nem ve 22 – 23,5 °C ‘deki sıcaklık yeterli olacaktır.

Sapanca Böcek İlaçlama, uzman teknisyenlerimizden oluşmaktadır. Sizi tahta kurdu problemlerinizden tamamıyla kurtarabilmemiz için, 7 / 24 açık olan çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

TAHTA KURDUNUN ZARARLARI

Bu böceklerin verdiği zararların fark edilmesi uzun sürmektedir. Araştırmalara göre dişilerin tek seferde 100 tane yumurta bırakabildikleri tespit edilmiştir. Çok hızlı üreyen bu böceklerden kurtulabilmenin tek yolu, profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından yardım almaktır.

TAHTA KURDUNA DAİR BELİRTİLER NELERDİR?

Tahta kurtlarının insan sağlığına zararı olmadığı bilinmektedir. Fakat istila edebilecekleri eşya sayısı çok fazladır. Eşyalarınızı oydukları zaman toz ortaya çıkar. Bu toz normal tozların aksine farkı, ahşap tozu olmasıdır. Döşeme tahtaları ve ahşaplarda oluşan hasar ve bozulmalar en belirgin işaretlerden biridir. Genelde istilanın yaşandığı eşya veya bölgeye yakın yerlerde gördüğünüz ölü böcekler de belirtiler arasındadır.

Evinizde yetişkin bir tahta kurdu görmeniz durumunda hemen harekete geçmeli ve profesyonel bir yardım almalısınız.

TAHTA KURDU İLAÇLAMASI

Evinizi istila ettiğini çok geç anlayacağınız tahta kurtlarıyla mücadelenizde Bilim Sapanca Böcek İlaçlama, olarak gizli gizli mobilyalarınızı kemiren ve kendilerine yaşam alanı oluşturan bu böceklerden kurtulmanız için hızlı ve kesin çözümler sunmaktayız. Pompa ve spreyleme yöntemi ile uyguladığımız sıvı ilaçlama ve şırınga yöntemi ile tahta kurdu probleminizi çözebilmemiz için 0850 808 87 11 iletişim numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

error: İçerik korumalıdır!